Sosyal MedyaTeknoloji

Facebook’ tan, Kullanıcı Dostu Yeni Güncelleme

En bilinen sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni bir güncelleme sunarak platformunu daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor.

Güncellemenin asıl amacının ise facebook kullanıcılarının, duvarlarında paylaştıkları içerikleri daha iyi kontrol etmelerine olanak tanımak şeklinde yorumlandı.
Yeni yayınlanan bu güncelleme sayesinde, sayfa ayarlarıyla biraz daha oynayarak, Ana sayfada yer alan haber kaynağını daha düzenli bir hale getirmek artık mümkün.

Aynı zamanda Facebook ana duvarınızda ki paylaşımlar, gruplar halinde gösterilecek. Böylelikle arkadaş listenizde bulunan, takip ettiğiniz kişiler, katıldığınız grup veya sayfaların paylaşımlarını, daha rahat ve düzenli bir şekilde görebileceksiniz.

Önerilen bağlantı, ya da bir haberi duvarınızda görmek istemediğinizde ise, bağlantının sağ üst kısmında bulunan ok işaretine tıklayarak, haberi gizle seçeneğini seçebilirsiniz. Aynı zamanda aynı ayar kısmından, o kaynaktan başka haber alıp almayacağını da düzenleyebilirsiniz.

Facebook’un önümüzdeki günlerde, yeni kullanıcı dostu güncellemeler yayınlaması da bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu