Sosyal Medya

Facebook videoları izlenme oranları arttı

Reklam

Uzun zamandır mobil uygulama pazarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken sosyal medya lideri Facebook, paylaşılan videoların mobil cihazlardan izlenme oranının yüzde 532 oranında arttığını açıkladı. Aktif kullanıcı sayısı 1.35 milyara ulaşan sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, videoların mobil cihazlardan izlenme oranı iki yılda yüzde 532 arttı. Yapılan açıklamada, insanların akıllı telefonlar gibi mobil teknolojiler sayesinde paylaştıkları fotoğraf, video ve ikonlarla internet ortamında "yeni dünya dili konuştuğu", söz konusu dilin, kısa, zaman açısından da etkin ve güçlü mesaj iletilmesine olanak sağladığı belirtildi.

eMarketer araştırmasına dayandırılan açıklamaya göre, yeni dilin en önemli öğelerinden videoların, mobil cihazlar yoluyla Facebook'ta izlenme oranının son iki yılda yüzde 532 arttığı ifade edildi. Tüm mobil videolarda bu oranın 2018 yılına kadar 14 kat artmasının beklendiğine yer verilen açıklamada, Facebook'ta video izlemelerinin yüzde 65'in mobil cihazlardan gerçekleştirildiği kaydedildi.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu