MobilSamsung

Galaxy A8s sızdı!

Teknoloji dünyasında çentikli ekranlar çoğalmaya devam ederken Samsung bu ekran yarışına daha farklı bir şekilde giriyor. Ekrana gömülü kamerasıyla Galaxy A8s sızdı!

Ekrana Gömülü Kamerasıyla Galaxy A8s Sızdı!

Kimi markalarda çentikli tasarımı olan ön kameralar, kimi markalardaysa kızaklı ön kameralar görmeye alıştık. Çentikli ekran tasarımının öncüsü Apple iken, Samsung bu süreçte duruşunu değiştirmedi ve Infinity Display adı verilen çentiksiz tasarımını devam ettirdi.

Ancak teknoloji dünyasında Samsung’un ilk çentikli ekran tasarımına sahip modelinden uzun zamandır bahsediliyordu. Bu doğrultuda Güney Koreli teknoloji devinin ilk modeli Galaxy A8s kameralara yakalandı.  Samsung, geçen günlerde düzenlenen konferansta katlanabilir telefonu ile beraber çentik tasarımına alternatif olabilecek ekrana gömülü kamera tasarımını duyurmuştu. New Infinity, Infinity O, Infinity V, Infinity U, adlarını verdiği yeni ekranlar da birer çentikli ekran tasarımıydı.

Samsung’un Infinity U adını verdiği yeni kamera sistemine son derece benzeyen ortadaki görüntü, Samsung’un çentikli ekran tasarımı yarışına gireceğinin habercisi. Snapdragon 710 işlemcisinden güç alması beklenen akıllı telefonun 2019’un başında düzenlenecek CES 2019’da resmiyet kazanması bekleniyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu