AndroidMobilSamsung

Galaxy S4 ve Batarya sorunsalı

Reklam

Güney Koreli Samsung’un geçtiğimiz sene piyasaya sunduğu amiral gemisi Galaxy S4’te yaşanan batarya problemlerini duymuşsunuzdur. Bazı Galaxy S4’lerin bataryaları aşırı ısınıyor ve şişiyordu. Ülkemizdeki birçok kullanıcının da yaşadığı bu problemlerle alakalı Samsung, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru çözüm getireceğini açıklamıştı.

Şimdi ise özellikle İsrail’den Galaxy S4’ün bataryaları ile alakalı aşırı şikayetler gelmeye başladı. İsrail’in köklü gazetelerinden Yedioth Ahronoth’un haberine göre, ülkedeki binlerce Galaxy S4 modelinde şişme sorunu görülmüş. Bunun yanında onlarca Galaxy S4 ise bataryaları nedeniyle yanmış. Hatta kimisi yangın çıkarmış.

Samsung’un İsrail’deki ithalat şirketlerinden Scailex, bu sorunların geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreği ile beraber başladığını ve bu konuda Samsung ile temas halinde olduklarını açıkladı. Ayrıca şirket Ocak 2014’ten sonra satılan Galaxy S4’lerde bir problem olmadığını söyledi.

Samsung konu hakkında, şimdiye kadar yanan Galaxy S4’lerde yapılan incelemelerde sorunun genelde kullanılan üçüncü parti bataryalarda olduğunu söyledi.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu