Teknoloji

Gmail’ den Outlook, Hotmail ve Yahoo Kullanıcılarına Destek

Gmail kendi blogu üzerinden yaptığı açıklama ile Outlook, Hotmail ve Yahoo gibi e-posta servislerine de destek vereceğini açıkladı.

1 milyar kullanıcı barajına geçtiğimiz günlerde ulaşan Google' un e-posta servisi Gmail, kullanıcı sayısını daha da artırmaya yarayacak hamle ile karşımızda. Gmail kendi resmi blogundan yaptığı açıklama, bundan sonra kendi posta servisinin yanında Outlook, Hotmail ve Yahoo uzantılı e-postalara da destek vereceğini resmen duyurdu. Kullanıcıları sevindirecek bu gelişmeyi altyazılı Türkçe video ile duyuran Gmail, spam mailleri filtreleme gücünü ön plana çıkardı. Gmail bu yeni özelliğine Gmailify adını verdi

Buna göre Gmailify özelliğinden yararlanan kullanıcılar, gelen kutusu organizasyonları, spam koruma ve Google Asistan kartları gibi özelliklerden Google müşterisi olmadan da kullanabilecekler. Şu an Google'ın Android uygulaması ve Web servisi üzerinden işleme koyulan bu özellik, ilerleyen günlerde daha fazla posta servisini bünyesine katacak. Ancak diğer posta hesaplarını Gmail altında kullanmak için elbette bir Gmail hesabınız olması gerekiyor. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra "Hesapları Bağla" seçeneğinden diğer postalarınızı bağlayarak Gmail'in bu hizmetinden yararlanabileceksiniz. Şunuda hatırlatmakta fayda var; Gmail geçen sene POP3 hesap desteğini kullanıma sunmuştu. Gmail Android uygulamasında aynı anda birden fazla kişisel Pop3 yada Imap özellikli hesaplarımızı kullanmaya başlamıştık.

Bu özelliğe ne gerek var diyenler olabilir fakat Gmailify özelliğinin, kurumsal şirketlerde çalışanların işlerini kolaylaştıraca bir özellik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gmail' in kendi blogundan yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu