Teknoloji

Google canlı destek hizmetini başlatacak

Reklam

Google Device Experts adını taşıyan yeni hizmet sayesinde kullanıcılar, alacağı cihaza dair sorularını canlı görüntülü olarak uzmanlara iletebiliyor.

Teknolojinin birçok dalında varlığını sürdüren Google, akıllı hamleler yaparak yeni hizmetleri üzerinde çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Edindiğimiz bilgilere göre dev arama motoru Google, kullanıcılarına görüntülü destek hizmeti sunmayı planlıyor.
Google Device Experts adı verilen bu yeni hizmet sayesinde Nexus akıllı telefon, Chromebook ya da tablet satın almayı düşünen müşterilere yetkili uzmanlar görüntülü olarak sohbet edebilecek. Bu sayede alacakları cihazlara dair merak ettiği sorularını canlı olarak yetkililere iletebiliyor. Satın alma ile ilgili sorulara cevap veren uzmanların, şimdilik teknik desteğe dair yardımda bulunamadığını da belirtelim. Ücretsiz olarak kullanılacak olan Google Device Experts hizmeti, Helpouts video platformunu kullanıyor.
Öte yandan kullanıcılar, Google Play Store'un Cihazlar kategorisinde söz konusu hizmete ulaşabiliyor. Google Device Experts hizmetinin çok yakında tüm kullanıcılar için aktif olması bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu