Nasıl Yapılır?

Google Fast Pair ne işe yarıyor?

Bluetooth uyumlu bir cihazın Ayarlar menüsüne ulaşmadan otomatik olarak Android cihaza bağlanabilmesine olanak sağlayan Google Fast Pair özelliği, uyumlu tüm mobil cihazlara ulaşmaya hazırlanıyor.

Fast Pair özelliği Bluetooth eşleştirmelerini tercih eden kullanıcılara oldukça elverişli bir ortam sağlıyor. Bu özellik sayesinde her iki cihaz için de gerekli yazılım desteğinin halihazırda olması gerekiyor. Uyumlu bir ürünü telefonun yanına yaklaştırıldığında üst kısımda uyarı penceresi oluşmasının ardından eşleşme için kullanıcının pencereye dokunmasını vurguluyor.

Kullanıcı pencereye dokunursa eşleşme gerçekleşmiş oluyor. Ayrıca aksesuar dahilinde özel bir uygulama bulunursa bildirim penceresi bunu kullanıcıya önermek üzere tasarlanırken, Google sunuçlarından yüklenen görsel de kullanıcıya destek oluyor.

Google Fast Pair ne işe yarıyor?

İlk olarak Pixel serisinde deneyimlenilmişti
Fast Pair şu ana kadar Pixel serisi telefonlarda kullanılabilir durumdaydı. Artık Pixel haricinde olan Android cihazlarda da bu özelliğe açık durumda. Mobil cihaz içerisinde Android 6.0 işletim sistemi ve yukarısında olan ile Google Play Services 11.7 ve üzeri sürüm bulunan cihazlar bu özelliği kullanabilecek. Google bu uyum güncellemesini yavaş yavaş dağıtmaya başlamış bulunuyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu