AndroidMobil

Google Fit Yayınlandı

Apple’ın iOS 8’le birlikte yayınladığı HealthKit’e karşılık Google nihayet kendi sağlık uygulamasını yayınladı. Android’e özel olan Google Fit, kullanıcının sağlık hedefleri ve egzersiz istatistiklerini tek bir uygulamada incelemeyi sağlıyor.

Sağlık ve egzersiz takipçisi olarak kullanılan Google Fit, koşu, yürüme, bisiklete binme gibi aktivitelerin takibini yaptığı gibi harcanan kalori, egzersiz hedefleme gibi özellikler de sunuyor…

Google Fit

3. parti egzersiz takip cihazlarıyla da uyumlu çalışabilen Google Fit uygulaması sayesinde bu cihazların elde ettiği veriler Google Fit’te depolanarak takip edilebilecek ve karşılaştırmalar yapılabilecek. Ayrıca Google Fit’in Android Wear işletim sistemli cihazlarla tam uyumlu şekilde çalıştığını söylemeye bile gerek yok.

Google Fit

Bakalım devlerin sağlık uygulamalarındaki kapışmalarında kim daha baskın çıkacak? Apple’ın HealthKit’i mi yoksa Google Fit mi?

Android kullanıcılarının uygulamayı Google Play’de bulabileceğini belirtelim…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu