İnternet

Google Haritalar Konum Paylaşımında Şarj Değerleri Görülecek!

Google Haritalar Konum Paylaşımında Şarj Değerleri Görülecek! Google Haritalar kullanarak zaten konum paylaşımı yapabiliyorduk. Bu paylaşım sonrasında karşıdaki kişi anlık olarak nerede olduğumuzu ve nereye gittiğimizi görebiliyordu. Şimdi Google Haritalar üzerinde önemli iyileştirmeler yapan Google uygulamanın konum paylaşımı özelliğini iyileştirmiş durumda. Peki yapılan son güncellemenin ardından kullanıcılara neler sunulacak? İşte detaylar.

Google’ın yaptığı bu yenilikte en öncelikli hedefi endişeleri ortadan kaldırmak. Örneğin ailenizden bir kişiyle konum paylaştınız ve ardından şarjınız bittiği için cevap vermediniz. Normalde cevap vermediğiniz ve size ulaşamadıkları için endişeye kapılmaları gerekiyor.

Ancak Google Haritalara gelen bu son özellik sayesinde ilgili endişelerde tamamen ortadan kalkıyor.

Google Haritalar

Artık güvendiğiniz kişilere yaptığınız bu paylaşımda karşınızdaki kişi sizin anlık konumunuzu takip edebildiği gibi, telefonunuzun şarjını da görebilecek. Bu bakımdan telefon kapandıktan sonra oluşan endişeler artık ortadan kalkacak.

Tam aksine bataryanın dolu olduğu halde yaşadığınız bir tehlike nedeniyle cevap veremiyor olduğunuzu da düşünebiliriz.

Bu durumda yakınlarınız şarjınızın dolu oluşunu görür ve bir sıkıntıdan dolayı cevap veremediğinizi anlayarak size en kısa sürede yardımcı olabilmek adına harekete geçerler.

Bu bakımdan Google’ın sunduğu haritalar güncelleştirmesi hayati bir değer taşıyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu