Teknoloji

Google Helpouts video servisini kapatıyor

Reklam

Günlük hayatımızın artık bir parçası olan Google servisleri bir çok konuda işimize yarıyor. Ama Google' un bazı servisleri var ki bunları kullanmıyoruz. Bir başka deyişle bazı servislerin kullanımından, durumundan Google memnun değil.

İşte bunlardan biri olan Helpouts Video Servisi 1 Nisan' dan sonra kapatılıyor. Google Helpouts servisini "Nasıl Yapılır" videoları için kullanıma açmıştı. İşlerinde başarılı olanlar belirli bir ücret karşılığında videolar hazırlayıp ilgili konuda Nasıl Yapılır? sorusuna cevap veriyorlardı. Bu hizmet kullanıcılar tarafından yeterli ilgiyi görmedi.

Google video servisini kapatıyor

Popüler video servisi Youtube üzerinden "Nasıl Yapılır?" videolarına ulaşabildiğimiz bir ortamda zaten Helpouts video hizmetine gerekli ilgi beklenemezdi. Durum böyle olunca da Google diğer bir çok servisinde olduğu gibi akıllıca ve hızlı karar vererek Helpouts hizmetini 1 Nisan 2015 itibariyle kapatma yoluna gidiyor.

Bundan sonra, Nasıl Yapılır videoları arayanlar, önceden olduğu gibi YouTube ile devam edecekler.

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu