Android

Google Maps’e Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Google Maps, kullanıcılarını yeni özelliklerle tanıştırmaya devam ediyor. Google Maps’e mesajlaşma özelliği geldi! Bugün ortaya çıkan bir rapora göre Android ve iOS kullanıcıları, Google Maps ile işletmelerle doğrudan iletişim kurabilecekler. Google’ın iOS ve Android kullanıcılarına sunduğu Mesajlaşma Özelliğine dair tüm detaylar…

Google’ın bugün yayınladığı güncelleme işletme sahiplerinin elini güçlendirecek. Güncelleme ile beraber uygulamaya verilecek mesajlaşma desteği sayesinde kullanıcılar ile işletmeler direkt iletişim kurabilecek. Oldukça basit bir arayüze sahip olan mesajlaşma sekmesi sayesinde Google, işletmeler ile müşteriler arasındaki iletişimi kolaylaştırmayı hedefliyor. İşletme sahipleri Google My Bussiness uygulaması aracılığıyla müşterilerinden gelen mesajları okuyabilecek.

Bu özellikten faydalanmak isteyen bir işletmecinin Google My Bussiness hesabı bulunması gerekiyor. Google My Bussiness hesabı olan işletmecilerin ise uygulamalarını en son sürüme güncellemeleri gerekiyor.

Google, bu özelliğin şimdilik sadece Amerika’daki kullanıcılarla buluşacağını açıkladı. Yeni güncellemenin bir süre sonra Amerika dışındaki kullanıcılarla da buluşması bekleniyor. Avrupa ve Uzak Doğu’daki kullanıcılarla buluşması beklenen uygulamanın ülkemizdeki kullanıcılarla buluşup buluşmayacağı hakkında henüz net bir bilgi yok.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu