Teknoloji

Google Now Türkiye’de Kullanımda

GÜNCELLEME – 28 Mart 2016

Aşağıdaki haberimiz sonrası bugün Google tarafından yapılan açıklamayı yayınlamak istiyoruz.

Google Türkiye ofisinden gelen medya bilgilendirme notu aşağıdaki gibidir:

Medyada son günlerde “Google Now”ın (Google Asistan) Türkiye’de hizmete girdiği yönünde bazı haberler yer almaktadır. Muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmek amacıyla sizi kısaca bilgilendirmek istedik.

Google Now (Google Asistan) hizmeti şu an için Türkiye’de sunulmamaktadır. Bu konudaki iyi gelişmelerle ilgili haberleri haberleri en kısa sürede sizlerle paylaşabilmeyi diliyoruz.

Google hakkındaki haber çalışmalarında ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgi için bizle temasa geçebilirsiniz.

Google’ dan Apple’ a karşı bir hamle geldi. Ülkemizde çoğu kişinin beklediği uygulama Google Now (Asistan) kullanıma açıldı. Daha önce bir çok ülkede kullanılan Google Now (Asistan) nihayet Türkiye’ de kullanıcılarla buluştu. Hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan (Google Now), artık Türkiye’ de kullanılabilecek. Apple’ ın uygulaması Siri, en büyük rakibi Google’ın kişisel asistan uygulaması Google Now ülkemizde artık kullanılabiliyor.

Google Asistan (Google Now) Türkiye’de!

Akıllı telefonunuzda yada tabletinizde gün süresince ihtiyaç duyduğunuz bilgiler, herhangi bir şey yapmaya gerek olmadan otomatik olarak ekrana getiren ve verdiği önemli ipuçlarıyla hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan (Google Now), daha önce ülkemizde kullanılamıyordu.

Google’ ın bu kullanışlı servisi ülkemizde kulllanılamamasının sebebi ise, firmanın bu hizmetinde kullandığı servisler için gereken verilere sağlıklı olarak ulaşamaması olarak özetleniyordu.

Dün itibarı ile sorunlar çözüldü ve Google Now Asistan, ülkemizde de kullanılmaya başlandı.

ETKİNLİKLERİ AKTİF OLARAK TAKİP EDİYOR
Google Now yani Google Asistan uygulamasında hava durumu, trafik bilgisi, takvim gibi etkinlikler daha aktif bir şekilde takip edilebilecek.

Google Now Türkiye'de Kullanımda
Google Now Türkiye’de Kullanımda

https://www.google.com/landing/now/ adresinden yada burayı tıklayarak mobil cihazınıza uygulamayı hemen indirin, Google’ ın size sunduğu ipuçlarından nasıl faydalanabileceğinizi keşfedin.

Google Now Asistan kullanmaya çalıştığında uygulamayı tam çalıştıramayan takipçilerimiz aşağıdaki adımları kullanarak aktif hale getirebilirler;

Buraya tıkla ve  Google hesabınızla giriş yapın.
– Dil seçeneklerine gelin ve “Başka bir dil ekle” kısmına tıklayın ve İngilizce seçin.
– Seçimi yaptıktan sonra ok işaretini kullanarak varsayılan dili İngilizce olarak değiştirin.
– Google Now hizmetiniz kullanıma açılmış olmalı. Kontrol edin.
– Google Now uygulamalarınızı indirip kurduktan sonra dil seçeneğini yeniden Türkçe yapabilirsiniz.

Google Now (Asistan) Tanıtım Videosu:

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu