Uygulama

Google Play Gazetelik artık Google Haberler oldu!

Dünyada en çok okunan haberlerin yayıncısı olan Google Play Gazetecilik yeni bir atılımla adını değiştirdi. Sadece isim değişikliği olmayan, tasarım ve haberlerin sıralamasında da güncelleme yapan Google artık yayıncılarının haberlerini Google Haberler (News) adı altında yayınlayacak.

Anlık, gelişen tüm haberleri yayıncılarından alarak yayınlayan Google diğer uygulamalarında yaptığı çalışma gibi Google haberleri de güncelledi. Yapılan haberleri en hızlı bir şekilde son kullanıcıya ileten Google, doğru ve dürüst haber yapılanması ile de dikkat çekiyor.

News yani Haberler bölümüne kayıtlı internet siteleri veya haber kaynaklarını kategorilere ayırarak en hızlı bir şekilde haberlere ulaşılmasına olanak sağlıyor.

Google Play Gazetecilik adını değiştiren Google’ ın yaptığı bu değişiklik önümüzdeki günlerde diğer uygulamalarında da yapacağına dair işaretler gösteriyor. Daha önce Gmail’ de tasarım değişikliği yapan firma sırayla güncel uygulamalarında değişikliklik yapmaya başladı.

Google Haberler (News) yeni bir yapay zeka güncellemesi ile de gündemde.

Google Play Gazetelik artık Google Haberler oldu

Daha önce Google Play Gazetelik’i cihazınızda kullandığınız için Google Play Gazetelik’in artık Google Haberler olduğunu bilmenizi istedik.

Değişikliği bu şekilde kullanıcılara mail yoluyla ileten Google yeni Haberler gölümü ile ilgili aşağıdaki bilgileri paylaştı.

Google Haberler sizin için önemli olan haberler hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak amacıyla dünyada olup biteni derleyip düzenler.

Google Haberler ile şunları görebilirsiniz:

Özetiniz: Sizin için önemli olan her haberi takip etmeniz neredeyse imkansızdır. Özetiniz sayesinde sizin için önemli ve alakalı olan konuları kolayca takip edebilirsiniz. Özetiniz gün boyunca güncellenerek öğrenmeniz gereken ilk beş haberi (yerel, ulusal ve dünya içeriği de dahil) size gösterir.

İlgili tüm haberler: Tek bir dokunuşla haberlerin tam bağlamını anlayabilirsiniz. Google Haberler sayesinde bir haberle ilgili internetteki tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Google Haberler ayrıca farklı bakış açılarını, önemli olayların zaman çizelgesini, SSS’leri, önemli kişileri vb. vurgulayarak haberi sizin için düzenler.

Güvenilir kaynaklar: Çeşitli güvenilir yayıncılardan kaliteli içeriğe ulaşabilir ve daha önce hiç duymadığınız kaynakları keşfedebilirsiniz.

Haberler, sizin için: Spor, politika, iş, teknoloji, hatta hava durumu gibi sizin için önemli olan konularda neler olup bittiğini takip edebilirsiniz.

Google ile Abone Ol: Kaliteli gazetecilik için para ödemeye değer diye düşünüyoruz. İşte bu yüzden tek bir dokunuşla sevdiğiniz gazete ve dergilere kolayca abone olabilirsiniz.

Yeni Google Haberler uygulamasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

 

 

 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu