Uygulama

Google Play Store’u Sil Baştan Tasarlıyor

Google için yenilenmenin ardı arkası kesilmiyor. Android güncelleştirmeleri, uygulamalara karanlık tema eklenmesi, YouTube’un daha işlevsel hale getirilmesi gibi gelişmelerin yanı sıra Google Play Store üzerinde de büyük çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların ardından Google Play Store uygulaması hem işlevsel hem de tasarımsal yönlerden büyük değişimler geçirecek.

Google’a yakın kaynaklara göre firmanın uygulama mağazası olan Play Store’de büyük değişiklikler planlanıyor. Bu değişiklikler uygulamanın belirli bir kısmıyla sınırlı kalmayacak. Firma uygulama mağazasını sil baştan yenilemeyi planlıyor. Ancak bu yenilik kullanıcılara tek bir güncelleme ile de sunulmayacak. Güncellemenin kademe kademe gelmesi yani tüm parçaların zamanla birleştirilmesi bekleniyor.

Google Play Store’a Hangi Özellikler Eklenecek?

Google’ın Play Store güncellemesinde ele aldığı öncelik uygulama ara yüzü olacak. Firma mağazaya sil baştan yeni bir görünüm kazandırmak istiyor. Bu sayede uygulamalara ulaşmak, analiz etmek ve tercih yapmak daha kolay hale gelecek. Ayrıca geliştiricilerin uygulamalara ilişkin daha iyi tanıtım yapmasına yönelik geliştirmelere de yer verilecek. Böylece kullanıcı bir uygulamayı seçerken daha net verilere ulaşmış olacak.

Uygulama yükleme ekranı da değişiyor. Öncesinde yalnızca pop-up olarak gelen uygulama yükleme menüsü artık ekranın en alt kısmında istek listesine ekle butonuyla birlikte yer alacak. Bu menüye ulaşabilmek için öncelikle uygulama menüsüne giriş yapmak ardından da bu menünün en sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklamak gerekiyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu