Teknoloji

Google Play Yaş Derecelendirmeleri Ekledi

Bildiğiniz üzere Google geçtiğimiz günlerde I/O etkinliği düzenleyerek, servisleri ile ilgili bir takım yenilikleri duyurmuştu. Bu yeniliklerden en dikkat çekeni Google Maps (Haritalar) çevrimdışı özelliğine kavuşması olarak gösterilebilir. Yeniliklerin duyurulmasından sonra bir güncellemede Google Play Store' a geldi. Geçtiğimiz gün  5.6.6 versiyonuna güncellenen Google Play Store, bazı önemli yeniliklere kavuşmuş oldu. 

Bu güncelleme ile gelen en dikkat çekici özellik ise uygulamlara ait yaşa göre derecelendirme geliyor. Artık uygulamalarda 3 yaş üstü, 7 yaş üstü, 12 yaş üstü ve 18 yaş üstü gibi ibareler yer alacak.
Ayrıca yeni güncelleme ile yeni açılış animasyonları da uygulamaya eklenmiş durumda. Bu güncellemenin Google tarafından dağıtılması telefon modelinize göre değişkenlik gösterebilir. Eğer beklemek istemiyorsanız buradan yeni Google Play Store apk dosyasını indirip akıllı telefonunuza kurmanız gerekecek.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu