Uygulama

Google Play’de En Çok İndirilen Oyunlar

Google Play Store, Android sistem için geliştirilmiş, bir platformdur. Google Play’de en çok İndirilen oyunlar arasında sizler için oluşturduğumuz liste haberimizde. Google Play Store’da birçok oyun ve farklı aplikasyonlar bulunur. Bu android oyunlar arasında bazıları indirme sayısı bakımından diğerlerinden ayrılıyor. Grafik tasarımları, oyun stratejileri, eğlence, eğitim gibi farklı alanlarda değerlendirilen bu oyunlar kimine harika vakitler geçirttiği gibi kimilerine de eğitici oluyor. Sİz hangi tarz oyunları tercih edersiniz? Aksiyon, savaş, strateji, kağıt, eğlence?

Binlerce farklı oyunun bulunduğu bu platform; bütün android telefonlarda mevcuttur. Google play sotre’un içerisinde, her yaşa hitap eden oyunlar mevcuttur.

1-Pubg

Google Play Store’da en çok indirilen ve oynanan, oyunlardan bir tanesi de Pubg’dir. Pubg, ücretsiz bir savaş oyunudur. Oyununu oynarken, sesi açtığınız zaman insanlarla konuşabilmeniz mümkündür. Bu oyunu takım olarak, oynayabilirsiniz. Yeni açılan bir oyuna, yalnızca 100 kişi dahil olabilir.

Pubg
Pubg

Pubg, FPS oyun katagorisine dahil edilmiş bir oyundur. Oyunun içeriğinde; oyuncular bir uçağın içine toplanırlar. Daha sonrasında ise; paraşütlerden atlayarak belirli bir yere bırakılırlar. Sonrasında, oyun içinde kendilerine verilen görevleri yaparlar.

Pubg, bir savaş oyunu olduğu için; görev esnasında vurulup, oyun dışı olabilirsiniz. Bu yüzden, oyunu dikkatli bir şekilde takip etmek, sesleri net bir şekilde işitebilmek gibi faktörler, oyunu kazanabilmek için oldukça önemlidir. Pubg oyununda asıl amaç; hayatta kalmayı başarabilmektir. Oyunu kazanabilmek için; diğer oyuncuları vurarak saf dışı etmeniz gerekmektedir.

Oyunu; isterseniz kendi arkadaşlarınızla ya da rastgele kişilerle de oynayabilirsiniz. Takım oyunlarında; son oyuncu da ölene kadar takım dağılmaz ve oyun devam eder. Oyuna ilk başlanıldığında; hiç bir oyuncunun birbirinden farkı olmaz. Aralarında ki tek fark, kıyafetleridir.

Oyuncular; çanta, silah, zırh, bomba gibi ekipmanları bulmak için, çalışırlar. Oyuna başlarken yalnızca; kas,zırh ve çantaya sahiptirler. Diğer ekipmanlara sahip olduklarında ise; karşısındakini rahatlıkla öldürüp, oyunu kazanmanız kolaylaşacaktır. Her oyuncu, bir oyun haritasına sahiptir.

Haritanın belli bölgelerinde ise; bahsedilen ekipmanların fazla olduğu, bazı bölgeler mevcuttur. Oyuncular, ekipmanları toplayabilmek için, bu bölgelere daha fazla gidebilmek için çabalarlar. Oyunu oynarken; 2 farklı görüş açınız olacaktır.Bunlar; birinci şahıs modunda nişanclık ve üçünü şahıs modunda nişancılıktır.

Oyunu oynarken, bu açıları isteğinize göre değiştirmeniz mümkündür. Google Play’de En Çok İndirilen Oyunlar arasında şu anda lider konumda olan oyunu indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

PUBG MOBILE LITE İNDİR

2-Subway Surfers

Google Play Store’de en çok indirilen oyunlardan bir tanesi de; Subway Surfers oyunu olmuştur. Bu oyunu, ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirmeniz mümkündür. Subway Surfers oyununun, bu kadar fazla tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de; oyunun internetsiz bir şekilde oynanabiliyor oluşudur.

Oyun içeriği nedeniyle, her yaş grubuna hitap etmektedir. Her yaşta insan, metroda giderken ya da internetin olmadığı bir ortamda, bu oyunu oynamayı tercih etmektedir.

Subway Surfers, bir koşu oyunudur. Oyunda, bir çocuk bekçiden devamlı kaçar. Bekçi arkasından kovalarken; altınları toplayarak çeşitli engellerden geçer. Oyun esnasında; hızlı koşma ayakkabısı, altın çeken mıknatıs ve kaykay gibi ekipmanlar kazanabilirsiniz. Özellikle oyunda kazandığınız mıknatıs, daha fazla altın kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kaykaylar ise; oyun esnasında herhangi bir engele çarptığınızda, ölmemenizi sağlar. Siz bu engellere çarptığınızda, ilk önce kaykayınız kırılır. Bu sayede ise; yeni bir can kazanarak oyuna devam edebilme şansını yakalamış olursunuz.

Subway Surfers
Subway Surfers

Subway Surfers, Facebook, Youtube ve Twitter hesaplarına abone olduğunuz zaman; size 900 altın vermektedir. Eğer oyunu, Facebook hesabınıza bağlarsanız ise; tam 5000 altın kazanmış olursunuz. Oyun içerisinde; sonsuza doğru koşturduğunuz alanlarda, birtakım süpriz kutularla da karşılaşırsınız. Bu kutuların rengi ise; mordur. Mor renkte olan kutuların içinden, farklı ekipmanlar ya da hediye altınlar kazanabilirsiniz.

Aynı zamanda, bazı oyundaki bazı karakterlerin kilidini açmanız içinde, mor kutudan çıkan hedilerden yararlanabilirsiniz. Bazen, kutuların içinden tek seferde, 10.000 altın kazanarak, Jackpot yapabilme imkanınız da vardır.

SUBWAY SURFERS İNDİR

3-Candy Crush

Google Play Store’da en çok indirme sayısına sahip oyunlardan bir tanesi de; Candy Crush’dır. Küçükten büyüğe, her yaş grubuna hitap eden bu oyun; evde, iş yerlerinde, okulda en sık oynanan ve vakiy ayırılan oyunlardan bir tanesidir.

Araştırmalara göre; her on kişiden dokuzunun ,Candy Crush oyununu oynadığı yapılan tespitler arasındadır. Candy Crush, oynarken size bazı görevler verilir.

Candy Crush
Candy Crush

Oyunun akışına göre; yapacağınız görevler değişiklik gösterebilir. Tamamladığınız her aşamada, yeni bir level atlamış olursunuz.

Oyunun öncelikli kuralı ise; üç tane aynı renk olan, şekeri birleştirmenizdir. Her hamleden sonra, bir sonraki stratejinizi belirlemeniz gerekir. Belirlediğiniz stratejiler, oyunu kazanmanızı sağlayacaktır. Candy Crush, basit gözükse de aslında hiçte kolay bir oyun değildir.

Özellikle; çocukların, düşünme becerisini arttırdığı düşünülen bir oyundur. Bu yüzden oyun oynanırken, özellikle de hamle sayılarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Oyun esnasında; en alt sıradaki şekerlerden başlamak, sizlere her zaman avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda, Candy Crush oynarken; şeritlere de oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

CANDY CRUSH İNDİR

4-CLASH OF CLANS

Bu oyun, Google Play Store’un online oyunlarından bir tanesidir.  Clash Of Clans, en sevilen savaş oyunlardan bir tanesidir. Bu oyun, farklı şehirlerdeki birçok insanla, aynı anda oynanır. Bu yüzden, oyun esnasında yeni kişilerle tanışmanız da mümkündür.Oyunda bir köyünüz vardır.

CLASH OF CLANS
CLASH OF CLANS

Köyünüzü, gelebilecek saldırılara karşı korumanız gerekmektedir. Clash Of Clans, bilgisayarda da telefonda da oynanabilmektedir. Clash Of Clans, bütün taş gruplarına hitap etmektedir. Aynı zamanda, indirme sayısı en fazla olan oyunlardan da, bir tanesi olmuştur. Oyunda köyünüzün harap edilmemesi için, sürekli savunma ve saldırı yapmanız gerekmektedir.

Ancak bu şekilde; köyünüzü koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, sizin köyünüzü de saldırı olabilir. Sürekli kendi köyünüzü savunmaya çalışırsanız, saldırı yapmakta zorluk çekersiniz.

CLASH OF CLANS İNDİR

5-My Talking Tom-Konuşan Kedi Tom

Google Play Store’da, özellikle de çocukların en favori oyunu; My Talking Tom olmuştur. Bu oyunda, sanal bebek olan Tom, sizin sesinizi taklit etmektedir. Söylediğiniz her şeyi ince ve komik bir tonla taklit eden yapma bebek Tom, çocuklar tarafından çok sık indirilmektedir.

My Talking Tom-Konuşan Kedi Tom
My Talking Tom-Konuşan Kedi Tom

Oyunda, Tom’u dilediğiniz gibi besleyebilir, giydirebilir ve onunla konuşabilirsiniz. Aynı zamanda, Tom’la dilediğiniz oyunları oynayabilirsiniz.

Tom küçük çocukların, en sevdiği oyuncağı haline gelmiştir. Oyun esnasında çocukların; Tom’u istediği karaktere benzetebilmeleri, yıkayabilmeleri ve konuşturabilmeleri oldukça cazip gelmektedir.

My Talking Tom İNDİR

Google Play’de En Çok İndirilen Oyunlar arasında olanlar (kullanıcı yorumları ile) ise şunlardır;

  • Temple Run 2
  • Pou
  • Hill Climb Racing
  • Fruit Ninja
  • Ball Poll
  • Soul Knight
  • Brawl Stars

Beğenerek oynayabileceğiniz bir oyun tavsiyemiz ise Color Jump.

“Android oyunlar arasında Androidegel.com ekibi tarafından piyasaya sürülen “Color Jump” adlı oyun hakkında bilgileri sizler ile paylaşmak istedik. Oyunun Google Play’ de yayınlanma tarihi ise 28 Şubat 2017.”

Color Jump Yükle 

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu