Xiaomi

Google yeni Android One için Xiaomi’ yi Seçti!

Düşük fiyatla yüksek kalite vadeden ürünleriyle piyasada kendisine büyük bir yerde bulan Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Google’ ın Android One serisinin yeni yüzü olmak için anlaşma zemini arıyor. Şimdi Google yeni Android One için Xiaom’ yi Seçti! haberimizin detaylarına göz atalım…

Uzakdoğulu teknoloji sitesi Krisptech’in haberine göre Xiaomi’nin 5.5 inçlik Mi 5X modelinin Google’ın OnePlus 5 ile yakalamaya çalıştığı Android One deneyimini daha ucuza mal edebileceğine inanılıyor. Anlaşma olumlu sonuçlanırsa Xİaomi böylece Amerikan pazarına giriş yapabilir ve tüm dengeleri altüst edebilir.

Google ile anlaşması halinde Android tabanlı olarak kişiselleştirdiği ve Muiu katmanı işletim sistemi yerine Android işletim sisteminin kullanıldığı ilk model olabilir. Bu sayede güncellemeleri daha hızlı alarak daha sağlıklı bir Android deneyimi yaşatacağı söyleniyor.

Google yeni Android One için Xiaomi' yi Seçti!

Xiaomi’nin Google için bir sonraki Android One programı için mükemmel bir ortak olacağını kanıtlaması gerekebilir. Zira Çinli şirket pil ömrü ve malzeme kalitesi gibi temel bileşenlerden ödün vermeden çeşitli fiyat aralıklarında telefonlar piyasaya sürerek yeterliliğini ispatlamış durumda.

Google’ın daha önce Hindistan pazarı için yaptığı ortaklıklar olan MicroMax ve Karbonn markalarından daha iyi sonuçlar alacağı düşünülebilir.

Xiaomi’nin donanım, performans gücüyle birleşecek bir Android One serisi 200-300$ civarında fiyat etiketiyle Android akıllı telefon piyasasında iyi bir yere gelebilir. Önümüzdeki günlerde olası bir anlaşma sağlandığında AndroideGeL farkıyla sizlere duyuracağız.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu