Teknoloji

Google: Yeni Robot İki Ayaklı

Teknolojinin her alanında faaliyet göstermeye çalışan, dünyanın teknoloji devi Google, robot teknolojisi ile ilgili bir süredir çalışmalar yürütmekte. Deneysel teknolojik çalışmalar yaptığı Alphabet‘ in bir alt şirketi olan Alphabet X’ e ait SCHAFT tarafından geliştirilen ve bu süreçte Boston Dynamics, Redwood Politics, Industrial Perception, Meka Robotics, Holomini, Bot&Dolly gibi diğer teknoloji şirketleriyle işbirliğine giden Google, sonunda iki ayaklı ve gelişmiş özelliklere sahip robot ile ilgili ilk video yayınlandı.

2013 yılında robot teknolojisi üzerinde çalışmalar yapan SCHAFT şirketini satın almasıyla çalışmalarına hız veren Google, yeni iki ayaklı robotuna dair ilk bilgileri Japonya’ da düzenlenen New Economic Summit 2016 konferansında gün yüzüne çıkardı. Konferansta bu yeni robot teknolojisi ile ilgili bilgileri veren kişi Andy Rubin oldu.

Google: Yeni Robot İki Ayaklı

Andy Rubin, Android ekosisteminin yaratıcısı ve Google’ ın eski başkan yardımcısı olması bu alana ne kadar önem verdiğinin işareti. Andy Rubin’in sunum esnasında gösterdiği bir video ise bir katılımcı tarafından videoya alınarak video sitesi Youtube’ a yüklenmiş.

İşte Google’ ın Yeni iki ayaklı Robotu;

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu