Teknoloji

Google’dan Sağlık Aramalarına Devrim

Google sağlık konusunda yapılan aramalara önemli yenilikler getiriyor. Google çalışanları en yoğun aramaların ve tartışmaların sağlık konusunda yapıldığını fark etmiş. İnternet üzerinde sağlık konusunda doğru olan bilgiler kadar aynı zamanda yanlış bilgilerde yer alıyor. Google insanların sağlığını kötü yönde etkileyebilecek yanlış bilgilerin uygulanmasını engellemek adına Google Mobil Uygulaması üzerinde büyük yenilikler yapacak.

Google Resmi Bloğu kaynaklı bilgiye göre hastalıkla ilgili arama yaptığınızda panel şeklinde bilgiler karşınıza çıkacak.

Panelde hastalık hakkında bilgi, görsel, hastalık semptomları ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi yer alıyor. Panelde yer alan bölümler arasında gezinerek hastalıkla ilgili daha kapsamlı bilgiye erişebiliyorsunuz. Mesela hastalığın hangi yaş gruplarında görüldüğü de bu bilgiler arasında.

Google'dan Sağlık Aramalarını İçin Büyük Yenilik Yolda!Google SağlıkGoogle Sağlık

Hastalığın nasıl oluştuğunu, yayılma sürecini ve yaygınlık durumuna erişebileceğiniz gibi aynı zamanda sesli komut desteği de kısa süre içerisinde devreye girmiş olacak. Uygulama ilk zamanlarda yalnızca İngilizce dilini destekleyecek. Fakat bir süre sonra Türkçe dilini destekleyeceğini de düşünüyoruz. Bu sayede hastaneye gitmeden önce hastalık hakkında ilk detaylı bilgiyi Google sayesinde öğreneceğiz.

Google Sağlık Google Sağlık

Uygulamanın güvenliğini merak ediyorsanız çalışmaların Google doktoru Dr. Kapil Parakh’ın öncülük ettiği sağlık ve yazılım ekibiyle birlikte yapıldığını belirtmekte fayda var. Herhangi bir yanlışlık olmaması adına onca kaynak inceleniyor ve çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu sayede herhangi bir hastalıkla ilgili fazla vakit kaybetmeden bilgi edinebileceğiz.

Kısa zaman içerisinde aktif olması beklenen bu durum sağlık aramaları için oldukça kullanışlı bir buluş olacak.

 

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu