Genel

Harddisk

Artık bilgisayar olmayan ev yoktur denecek kadar azdır. Aynı zamanda da bilgisayar teknolojisi her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bu sebeple bilgisayar almak tamamen yeterli bir olmuyor. Bir süre sonra bilgisayarınız parçalarını değiştirmeniz gerekiyor. Bu parçalardan bir tanesi de harddisk. Eskiden 50gb – 60gb boyutlara sahip hard diskler işinizi görebiliyordu. Artık hard disk boyutları yükseldi. 500gb altında hard disk günümüzde tercih edilmiyor. Kullanıcılar bilgisayarından hem iş hem de kişisel olarak film, oyun vb verileri de koruma altına alarak saklayabilirsiniz. Yanınızda taşınması da büyük avantaj sağlayacaktır.

Harddisk Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Harddisk almayı gözünüzde büyütmenize gerek yok. Çok kolay birkaç noktayı inceleyerek kendinizde satın alabilirsiniz. Alacağınız harddisk WD, Samsung, LG vb bilinen markaların ürünleri olmalıdır. İkinci olarak dikkat edeceğiniz nokta harddisk RPM (Okuma hızı) değeridir. Harddiskler 5400RPM ve 7200RPM olarak üretilmektedir. Bütçenize uygun ise 7200RPM harddisk almanız tahmin edeceğiniz gibi daha hızlı okuma sağlayacağından bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır.

Hızlı Harddisk Bilgisayarı Hızlandırır Mı?

Harddiskler bilgisayar hızına etki eden parçalardan sadece bir tanesidir. Yani sadece harddisk değişimi ile bilgisayarınız süper hıza ulaşmayacaktır. Bunun yanında işlemcinizin, ram belleğinizin ve soğutucunuzun bile doğru ve performanslı bir ürün olması gerekmektedir. Bunların hepsi bir araya geldiğinde hızlı çalışan bir bilgisayarını olacaktır.

Harddisk Nereden Alınır?

Harddisk almak istediğinizde en yakın teknoloji marketten kolaylıkla temin edebilirsiniz. Aynı zamanda hiç gezmeten internetten de fiyat ve ürün araştırması yaparak kolayca sipariş verebilirsiniz. İnternetten alışveriş yapan biri iseniz https://www.incehesap.com/harddisk-fiyatlari/ adresinden hesaplı fiyatlarla harddisk satın alabilirsiniz. İncehesap bilgisayar sektöründe çok eski firmalardan bir tanesidir. Bu sebeple güvenilir bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Firmanın tüm ürünleri önde gelen markaların garantili ürünleridir. Tüm siparişler faturası ile birlikte gönderiliyor. Site üzerinde harddisk bulabileceğiniz gibi bilgisayar, notebook, tablet, bilgisayar parçaları, klavye, mouse, kulaklık, monitör, cep telefonu, telsiz telefonlar  başta olmak üzere bir çok elektronik ürünü bulabilirsiniz. Alışverişlerinizde kredi kartına taksit yapabilirsiniz.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu