Mobil

Honor Telefonların Android Pie Güncelleme Takvimi Ortaya Çıktı

Uzun bir bekleyişin ardından Honor akıllı telefon modelleri için Android Pie güncelleme takvimi ortaya çıktı. İşte Honor kullanıcılarının Android Pie güncellemesine ilişkin merak ettikleri cevaplar…

Kısa süre önce Türkiye’de satışa sunulmaya başlanan Honor marka akıllı telefon modellerine de Android 9.0 Pie ve EMUI 9.0 arayüzü sunulmaya başlandı. İlgili güncellemelere ilk erişim sağlaması beklenen akıllı telefon modelleri Honor 10, Honor Play ve Honor 8X modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak firma aldığı kararlarla bu konuda bizi şaşırtabilir.

Honor ve Honor Play modellerine ülkemizde sahip olan kullanıcılar şimdiden Android Pie 9.0 güncellemesini almaya başladılar. Ancak Türkiye’deki diğer cihaz sahiplerinin bir müddet daha beklemesi gerekiyor.

Bu telefonlardan Honor 8x Şubat ayında, Honor 9 Lite Haziran ayında, Honor 7X ise Temmuz ayında bu sürüm güncelleştirmelerini almaya başlayacaklar.

Honor modelleri yeni Android Pie 9.0 ve EMUI 9.0 ara yüzü güncellemelerini aldıktan sonra cihazların sistem akışlarında iyileştirmeler görülecek ve daha akıcı bir kullanıcı ara yüzüne sahip olacaklar. Ancak en önemli geliştirmeler cihaz güvenliğiyle alakalı olacak. Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz WhatsApp Gold virüsü ve diğer tehlikelere karşın önemli güvenlik iyileştirmeleri gelecek. Ancak bu güncelleştirmeleri alana kadar cihazlarınızda lisanslı bir antivirüs güvenlik yazılımını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Daha önce farklı uygulamalar aracılığıyla karşımıza çıkan “Şifre Kasası” bu sefer ilgili güncellemelerle Honor telefonlardaki yerini alacak. Artık kullandığınız her şifreyi büyük güvenlik önlemleriyle kuşatılan bu kasalarda kullanabileceksiniz. Buraya kaydedilen şifreler sayesinde her sitede veya uygulamada parmak izi güvenliğini de kullanarak birkaç saniye içerisinde oturum açacaksınız.

 

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu