Huawei

Huawei Kendi İşletim Sistemini Yapmak İçin Hazırlanıyor!

IDC kaynaklı ortaya çıkan verilere göre dünya genelindeki en büyük üçüncü telefon üreticisi olarak bilinen Huawei yıllardır ürettiği cihazlarda Android mobil işletim sistemini kullanmaktaydı. Android işletim sistemi üzerinde yoğun çalışmalarda bulunan Huawei Android cihazlarında kullandığı EMUI ara yüzünü geliştirmek adına da büyük emek sarf etmişti. Ortaya çıkan son bilgilere göre Huawei bu durumu biraz daha geliştirmenin de ötesine giderek kendi işletim sistemini hazırlamak üzere çalışıyor.

Huawei OS Gelişim Sürecinde!

Huawei Kendi İşletim Sistemini Yapmak İçin Hazırlanıyor!

Personelleri arasında eski Apple çalışanlarından iOS 1’in geliştiricilerinden bir tanesi olan Abagail Brody’i de barındıran Huawei, artık kendi işletim sistemini hazırlamak için çalışıyor.

Samsung firmasının Tizen OS üzerine yaptığı çalışmalara benzer olarak Huawei şirketi de geliştirmekte olduğu yeni mobil işletim sistemiyle birlikte gelecek zamanlarda tek tabanca olmak istiyor.

Huawei’nin yeni işletim sistemi hazırladığı doğru ancak bu işletim sisteminin tam olarak hangi tarih üzerinde tamamlanacağı bilinmiyor.

Huawei’nin çeşitli nedenlerden dolayı Android’den ayrılma riskine karşı bu işletim sistemini yedek olarak tutacağını düşünüyoruz. Yani ilk etapta komple Android’i arkada bırakma gibi bir durum söz konusu olmayacak. Çünkü bu durum Android hayranı Huawei kullanıcıları tarafından hiç hoş karşılanmayabilir.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

2 Yorum

  1. Huawei de galiba bu furyaya katılacak bence her marka kendi işletim sistemini yapmalı. Androide bağımlı kaldık yahu

  2. Demedi demeyin bu Huawei çok geliştirir kendisini iyi telefonlar çıkarıyor, kendi OS de gelirse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu