Huawei

Huawei, Mate 20 Pro’nun Çok Yüksek Olduğu İçin DXOMark Skorunu Açıklamamış

Huawei, Mate 20 Pro’nun çok yüksek olduğu için DXOMark skorunu açıklamamış. Huawei Mate 20 Pro’nun fotoğraf makinesi hakkında notların paylaşan ve kamera kalitesi konusunda referans kabul edilen DXOMark’tan aldığı skoru paylaşmamasının nedeninin telefonun aldığı yüksek puanlar olduğu söylendi.

Huawei, Mate 20 serisini Çin pazarına sundu. Kısa bir süre önce Londra’da piyasaya sürülen cihaz, bugün ana yurdu Çin’deki kullanıcılarıyla da buluşuyor. Genelde cihazların aynı zamanlarda paylaşılan DXOMark skorları bu kez yayınlanmadı. Çinli teknoloji markası Huawei bunu bilinçli yaptığının altını çizmişti.

Mate 20 serisinde yer alan Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X ile Mate 20 Porsche cihazlarının tasarımlarının çok iyi skorlar aldığı belirtildi. Bu telefonların arka bölümlerinde üç kameradan oluşan bir sistem yer alıyor. Kameralardan birisi 40 MP, diğeri 20 MP, diğeriyse 8 MP olarak tasarlanmış.

Huawei’nin amiral gemisi olan P20 Pro modeli ise hala en yüksek DXOMARK skorunu alan cihaz olarak görünüyor. 109 puan almayı başaran P20 Pro’nun arkasından 105 puanıyla iPhone XS Max geliyor. Bir başka açıdan bakacak olursak bu skorların açıklanmaları da beklenmedik bir pazarlama hamlesi olmaz.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir Yorum

  1. Huawei gerçekten mate pro 20 ile kalitesini ortaya çıkarmış baksanıza puan yüksek diye yayınlanmamış vay arkadaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu