Huawei

Huawei, Xiaomi’nin Bir Adım Önüne Geçti

Çin akıllı telefon sektöründe Xiaomi’nin uzun süredir açık ara liderliği bulunmaktaydı. Bu liderlik düşünüldüğü kadar uzun sürmedi ve Xiaomi kendi yerini Huawei markasına bıraktı.

Xiaomi denildiğinde konuya hakim kişilerin aklına ilk olarak “Çin Apple’ı” geliyor. Bunun sebebi Xiaomi’nin piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde büyük bir başarı yakalamasıdır. Fakat son zamanlarda yapılan satış grafikleri incelendiğinde Xiaomi, tacını Huawei’ye kaptırmış gibi gözüküyor.

Büyük araştırma şirketleri arasında yer alan Canalys tarafından yapılan son araştırmalarda Xiaomi markası artık Çin lideri statüsünde değil. Huawei arkada bıraktığımız dönem içerisinde %81’lik büyüme oranı yaşandı ve bu durumda Xiaomi markasını arkada bırakmış oldu. Xiaomi markası arada açılan bu farkı kapatmak için büyük fedakarlıklar yapacak, akıllı telefon kullanıcıları da bu durumdan yararlanacak gibi gözüküyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu