Teknoloji

iOS 8.1 Güncellemesi de Hatalı Çıktı!

iOS 8’deki en mühim sıkıntıları ortadan kaldıran iOS 8.1 güncellemesi de meselesiz çıkmadı. Bazı geliştiriciler, bu güncellemedeki uygulamaların kilitlenmesinden şikayet ediyorlar.

Geliştiricilerin görüştüğü Awkward Hare internet sitesinin yaptığı araştırmaya göre iOS 8.1’de Apple’ın iCloud depolama hizmeti de kitlenebiliyordu. Başlama esnasında saniyelerce donan uygulamalar, kullanırken takılabiliyor ya da tamamıyla çökebiliyor. Belli bir süreden sonra uygulamayı tekrardan açmak, yine yüklemekten ya da iCloud hesabını tekrardan bağlamaktan geçiyor.

Sorunların iPhone ya da iPad modeliyle alakalı olmadığı söyleniyor. Apple problemi çözene değin meseleden etkilenen kullanıcıların söz konusu uygulamaların güncellemesini beklemekten başka çaresi olmadığı belirtiliyor.

iOS 8.1’de kablosuz ağ bağlantısıyla alakalı sorunlar yaşadığını söyleyenler de var. Bir Takım kullanıcılara yönelik Wi-Fi yavaşken, bazıları halen internet bağlantısında kopma problemi yaşıyorlar. Bluetooth’la alakalı bazı sorunlar ise çözülmüş. iOS 8.1’de bundan önce Apple Pay’de de bir takım kredi kartlarının tanınmama problemi yaşanmıştı.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu