Teknoloji

İşte CES 2016 En İyileri

CES 2016’ da birçok ürün tanıtıldı. Bu makalemizde CES 2016’da tanıtılan en iyi ürünleri ele aldık.

CES 2016 teknoloji fuarında bir çok yenilik ve ürün teknoloji severlerin dikkatıne sunuldu. Bizlerin üzerine düşense bu ürünler hakkında teknoloji meraklıları için uzman yorumlarında bulunmak. İşte uzman yorumlarına göre CES 2016 en iyileri.

En iyi sanal gerçeklik şovu: HTC Vive Pre

HTC Vive Pre

Daha önceden de HTC ve Valve'ın sanal gerçeklik şovunu görmüştük. Fakat Vive son sürüm şovu CES 2016’ya gerçekten damga vurmayı başardı. Cihazın boyutları çok küçük ve piyasaya sürülmeye hazır duruyor gibi.

En iyi akıllı telefon: Huawei Mate 8

Huawei Mate 8

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei ardı ardına piyasaya sürdüğü akıllı cihazların ilgi görmesinden çok memnun. Firmanın bir sonraki ürünü olan Huawei Mate 8 gerçekten çok iyi özelliklere sahip. Huawei Mate 8’i CES 2016’da en iyi akıllı telefon olarak seçtik.

En iyi tablet: Samsung Galaxy TabPro S

Samsung Galaxy TabPro S

Samsung Galaxy TabPRO S gerçekten rakiplerine taş çıkartmayacak gibi gözüküyor. Microsoft’un Surface’ine karşı iddialı bir rakip durumunda. Uzmanlara göre CES 2016’da tanıtılan en iyi tablet Samsung Galaxy TabPro S.

En iyi laptop: HP EliteBook Folio G1

HP EliteBook Folio G1

CES 2016’nın en iyi laptobu HP EliteBook Folio G1. İş amaçlı tasarlanmış bir laptop modeli olsa da tasarım açısından da çok şık duruyor. Bu laptop MacBook ve Dell XPS 13’ün karışımı olarak üretilmiş gibi. USB-C, 4K ekran özelliği, çok hafif ve ince olması gibi kasa ayrıntıları da var. Ayrıca CES 2016’da yer alan Lenovo ThinkPad X1 Yoga OLED cihazının da kayda değer bir laptop modeli olduğunu düşünmekteyiz.

En iyi televizyon: Samsung SUHD with Quantum Dot

Samsung SUHD with Quantum Dot

Tam bir teknoloji abidesine dönüşen CES 2016’da televizyonlarda ön plana çıktı. Uzmanlara göre CES 2016’da tanıtılan en iyi televizyon Samsung SUHD with Quantum Dot olarak karşımıza çıkıyor.

En iyi dijital kamera: Nikon D500

Nikon D500

Teknoloji denildiği vakit akla gelen başlıca cihazlardan birisi de kamera elbette. Peki, CES 2016’nın en iyi kamerası hangisi? Bluetooth ile fotoğraf paylaşma özelliğine sahip olan Nikon D500 yüksek burst hızı ve buffer özellikleriyle ön plana çıkıyor.

En iyi ses aksesuarı: Panasonic Technics sl-1200G

Panasonic Technics sl-1200G

CES 2016’da ses aksesuarları da ön plana çıkmış durumda. Plakları yeniden hayata geçireceğini düşündüğümüz bu cihaz CES 2016’nın en iyi ses aksesuarı.

En iyi hepsi bir arada PC: Origin Omni

Origin Omni

Önce masaüstü, ardından laptop ve tablet cihazlarının yaygınlaşmasından sonra hepsi bir arada PC’lerde hayatımızdaki yerini almış durumda. CES 2016’da tanıtılan en iyi hepsi bir arada PC’nin Origin Omni olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten bu teknoloji masaüstü PC’lere yetişmiş gibi. 3K çözünürlük, 34inç kavisli ekran özelliği ve gelişmiş performans özellikleriyle birlikte çoğu masaüstü bilgisayarı aratmayacak.

En eşsiz ürün: Parrot Disco

Parrot Disco

CES 2016’da ön plana çıkanlar arasında elbette eşsiz ürünlerde yer almadı değil. Mesela Parrot Disco gibi… Bu araç aslında Drone’a benziyor. İnsansız olarak uçma yeteneğine sahip olan bu cihaz ayrıca havadayken video kaydetme özelliğine sahip. Parrot Disco isimi cihazı uçurmak için onu fırlatmanız yeterli olacak.

En iyi otomobil teknolojisi: Chevy Bolt

Chevy Bolt

CES 2016’nın en iyi otomobili Chevy Bolt olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca bir şarjla 320km kadar gidebiliyor. Apple CarPlay ve Android Auto teknolojileriyle donatılmış.

En iyi oyun cihazı: HTC Vive Pre

HTC Vive Pre

CES 2016 semalarında tanıtılan en iyi oyun cihazı HTC Vive Pre olarak karşımıza çıkmakta. Sanal gerçeklik teknolojisini aratmayacak bir cihaz.

En iyi giyilebilir teknoloji: Sphero Force Band

Sphero Force Band

Force Band CES 2016’nın en iyi giyilebilir teknolojisi. Bu ürünle evdeki küçük robot Sphero BB-8'i yönlendirme imkanına sahip oluyorsunuz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu