İnternet

Kargo Takibi (PTT, Posta, Yurt içi, Yurt Dışı Gönderimleri)

Gönderi takibi işlemleri son birkaç yıl içerisinde internet üzerinden yapılan alışveriş yoğunluğunun artması, aile ve iş nedeniyle farklı şehirler arasında mal gönderimi işlemlerinin sıklaşması nedeniyle daha önemli hale geldi. PTT gönderi takip işlemi yaparak, karşı tarafa ulaştırmak istediğiniz malın hangi saatte, hangi konumda olduğunu öğrenebilirken, kargo takibi işlemiyle de internet üzerinden satın aldığınız eşyanın anlık konumunu ve ne zaman size ulaşacağını öğrenebiliyorsunuz. Peki, PTT Kargo ve diğer kargo şirketlerine (Aras Kargo, Mng Kargo, Usp) verdiğiniz kargoların gönderi takibi nasıl yapılır? Gönderi takibi için hangi adımları izlemek gerekiyor? Detaylar şöyle…

PTT Kargo Takip

İnternet ortamından bir mal satın aldığınızda, iş ortağınız veya yakınınız size bir eşya gönderdiğinde teslimatta sıkıntı yaşamamak adına PTT kargo takip işlemlerini ihmal etmemeniz gerekiyor. Kargo takibi yapılmadığında ilgili malın size; ulaşmaması, geç getirilmesi, yanlışlıkla başka birine teslim edilmesi vb. gibi durumlar yaşanabiliyor.

Bu nedenle PTT kargo takibi nasıl yapılır öğrenmek önemlidir.

PTT kargo yurt içi ve yurt dışı takibi için ilk olarak http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza barkod numarası ve güvenlik kodu alanları çıkacak.

Barkod numarası yazan alana, göndericinin kargoya verirken almış olduğu barkod numarasını yazacak ve güvenlik kodunu da girerek PTT kargo takibi işlemini başlatmış olacaksınız. Bu nedenle ilk olarak barkod numarasını istemeyi kesinlikle unutmayınız.

PTT kargo yurt dışı takibi için ise tıklayın.

PTT Gönderi Takibi

Aradaki tek fark kargoya verme işlemini gerçekleştirdiğiniz esnada barkod numarasını sizin alacak olmanız.

Ardından yukarıda verdiğimiz linke girip, anlattığımız adımları uygulayarak PTT gönderi takibi işlemini başlatabilirsiniz.

Diğer Kargo Şirketlerin Gönderi Takip Adresleri;

Mng kargo yurt içi yurt dışı takibiMNG Kargo yurt içi ve yurt dışı gönderi takibi için tıklayınız.

 

Yurtiçi kargo yurt içi yurt dışı takibiYurtiçi Kargo yurt içi ve yurt dışı gönderi takibi için tıklayınız.

 

Aras kargo yurt içi yurt dışı takibi Aras Kargo yurt içi ve yurt dışı gönderi takibi için tıklayınız.

 

 UPS Kargo yurt içi ve yurt dışı gönderi takibi için tıklayınız.

 

USPS Tracking yurt dışı gönderi takibi için tıklayınız.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu