AndroidMobil

LG Bükülebilir Telefonda Yeni Adımlar Atıyor!

Uzun süredir hafif bükülebilir telefonlar, yada tekno donanımlar hakkında çok şeyler duyduk. Birçok teknoloji tutkunu kişi, böyle farklı tasarımlara merak salarak, bir an önce çıkmasını beklemekteydi. LG G Flex’in geçen sene piyasaya çıkmasıyla, teknoloji tutkunlarının bu merakı, bir nebzede olsa giderilmiş oldu.

Ancak LG mobil teknoloji üreticisinin, üst düzey yönetimde bulunan birisinin yaptığı açıklama, önümüzdeki yıllarda LG’nin tamamen bükülebilir cep telefonu konseptiyle, teknoloji fuarlarında yerini alacağı yönündeydi. LG önümüzdeki yıllarda üreteceği cihazlarda P-Oled teknolojisi kullanarak, tamamen katlanabilir mobil cihazlar üreteceğini açıkladı. Açıklama bile teknoloji bloglarında manşet konusu olmaya yetti!

LG yönetimden gelen bu açıklama üzerine, teknoloji kulislerinde LG G Frox’in devam niteliğindeki modellerinde, katlanılabilir ekranlı cep telefonunun kesinlikle piyasaya sürüleceği yönünde haberler de şimdiden yayılmaya başladı.

Lg-Bükülebilir-2

Hatta dünya çapında tanınmış teknoloji editörlerinin bir çoğu, daha ileri ki yıllarda LG’nin, tamamen kendi etrafında sarılabilir mobil cihazlar üreteceğini tahmin ettiklerini açıkladılar. Hızla ilerleyen teknolojinin, ileri ki zamanlarda hayatımıza ne gibi kolaylıklar getireceğini, hep birlikte göreceğiz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu