Teknoloji

LG, CES 2015’te Kavisli Ekranla Öne Çıktı

Las Vegas’ta bu yıl düzenlenen CES 2015 Fuarında LG önemli çıkışlara imza attı.

LG kavisli ekrana sahip akıllı telefon modelleriyle uzun zamandır adından söz ettirmeyi başarıyordu. Bu sefer konuya yalnızca telefonlar değil aynı zamanda televizyonlarda dâhil. Kavisli ekran modelleriyle birlikte telefon satışlarında başarı yakalayan LG bu sefer şansını televizyon konusunda deneyecek.

Kavisli ekran konusunda LG’nin liderliği tartışılmaz ölçüde bir başarıya sahip. Bu konuda kendini iyice geliştiren LG G Flex 2 ile çıkışını sürdürmek istiyor. Sloganı “Kavisler her şeyiyle daha iyi” olan LG, yeni ürettiği akıllı telefon modellerine gümüş renk seçeneğini de ekleyecek. Bunun yanı sıra Plastik OLED ekranı ve 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemcinin kullanılması donanım özelliklerine de önem verildiğini göstermiş oldu. Hızlı şarj özelliğinin de LG G Flex’in öne çıkan özellikleri arasında bulunuyordu. Şimdi ise LG’nin yeni televizyon modellerinden bahsedelim.

LG, CES 2015’te Kavisli Ekranla Öne Çıktı

Müşterilerin düz mü yoksa kavisli televizyon mu alacağı merak konusu.

4K OLED TV, ilgi kazanmayı başaran özellikleriyle birlikte geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES 2015 fuarında tanıtılmıştı. Gelişmiş renk teknolojisiyle öne çıkan bu televizyon 55 ve 77 inç boyutlarında üretilirken fiyatı konusunda açıklama yapılmadı. Kavisli ekran özelliği ve 4K video oynatabilmesi nedeniyle televizyona yönelik ilginin bir hayli artacağı bekleniyor.

4K OLED TV

LG tarafından yapılan duyuruda yeni akıllı televizyonlar için WebOS 2.0 işletim sisteminin kullanacağı açıklanmıştı. İşletim sisteminin yeni sürüme geçmesiyle birlikte cihazda önemli ölçüde performans artışı yaşanacağı bekleniyor.

4K OLED TV

Önce telefon sonra da televizyonların ardından monitörlerde kavisli ekrandan nasibini aldı

LG’nin kavisli ekran teknolojisi kullanarak ürettiği cihazlar arasına monitörler de eklendi. CES 2015’te iddialı ürünlerini sergiye sunan LG, 34 inç boyutunda, 21:9 ekran formatı, 3.440 x 1.440p çözünürlüğe sahip kavisli IPS ekran özelliklerinin kullanıldığı 34UM67 kod adı verilen bu monitör iş sektöründe yer alanları ve sanal ortam oyuncularını memnun edecek gibi gözüküyor. 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu