LG

LG’ den Yeni Kullanıcı Arayüzü UX 4.0

Dünyaca ünlü teknoloji firması LG  28 Nisan’da son akıllı telefonu LG G4’ ün tanıtımını gerçekleştirecek. Tanıtım yapılacak ülkeler arasında ülkemizde bulunuyor, tanıtım İstanbul' da da yapılacak.

Firma 28 Nisan tarihinde yapacağı bu tanıtım öncesinde yeni akıllı telefonlarında kullanacağı arayüzünü de tanıttı. Önceki sürümlere göre daha çok kullanıcı odaklı olduğu görülen bu arayüz, kişilerin ihtiyaçlarının da kişiselleştirilmesine olanak vereceği belirtiliyor. Yeni arayüzün adı UX 4.0…

LG UX 4.0 ile birlikte gelecek özelliklerden bahsedersek Quick Shot adındaki özellik sayesinde kullanıcılar, telefonları kilitli olsa dahi ses kısma tuşuna iki kez bastığında fotoğraf çekebilecek. Uzman Modu’ndaki kamera özelliği de DSLR kullanıcıları için geliştirilmiş. 

Yukarıdaki yenilikçi özelliklerin Smart Alert özelliği kullanıcılara hava durumuyla ilgili bilgi vermesi dışında, havanın durumuna göre kullanıcıya yapabileceği uygun aktiviteleri öneriyor. Ayrıca takvim uygulaması da yenilenerek bir takım özellikler eklenmiş. Takvim uygulaması Facebook ile entegre olabiliyor. Smart Board ise farklı kaynaklardan toplanan verileri tek bir pano üzerinde gösteriyor.

Aşağıdan LG' nin bu yeni tanıttığı arayüz ile ilgili tanıtım videosunu izleyebilirsiniz…

İşte LG UX 4.0 Arayüzü

 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu