AndroidMobilNokia

Lumia Denim İle Gelecek Yenilikler

Lumia modelleri için Lumia Denim güncellemesi ile gelecek yenilikler açıklandı. İşte güncelleme ile gelecek yenilikler ve yenilikler hakkında detaylar.

Microsoft, Nokia ismini kaldırmasının sonrasında , kullanıcılarını daha çok bekletmeme amacıyla güncelleme çalışmalarını hızlandırdı ve tüm Windows Phone Lumia yeni sezon modelleri amacıyla geliyor olacak meydana iştirak eden Lumia Denim güncellemesinin ayrıntıları belirlendi .

Çok yakında üst düzey Lumia modellerinden bu yana başlatılacak güncellemeyle fazla çok yenilik, geliyor. Peki, güncelleme ile ne benzeri yenilikler geliyor olacak , hangi uygulamalarda farklılıklar olacak? İşte güncelleme ile olacak değişiklik ve yenilikler.

Cortana Yayılıyor!

Microsoft’un sesli asistanı Cortana, güncellemeyle beraber kocaman gelişim kaydedecek. Izah Etmeye yönelik Cortana, çoğalış İngiltere ve Çin’de Beta namına kullanılabilir olacak.

Ayrıca sesli asistan amacıyla Hindistan, Avustralya ve Kanada’da, Alpha versiyonları kullanım alanına takdim edilecek .

Cortana’nın güncelleme öncesinde etkin namına kullanılmaya aynı ritimde devam edildiği Amerika’da ise, fazla çok yenilikle beraber , takvim iyileştirmeleri, Bluetooth otomobil kiti ve daha gelişmiş lisan ile çok daha güzel bir kullanım sunacak.

Kolay Oluşturulabilen Işlek Klasörler
Lumia Denim güncellemesiyle beraber değinen bir öbür yenilik ise işlek klasörlerdeki yenilikler.

Kolay kullanım sunan işlek kalsörlerde uygulama ve oyun kısayollarına çok pratik ulaşılabilecek . Uygulamaları üst üstüne getirerek rahatlıkla oluşturulabilecek klasörler, görsel açıdan çok ergonomik olacak.

Sınırlı Kullanım Seçeneği
Artık Lumia Denim güncellemesi ile Windows Phone kullanıcıları yepyeni bir tecrübe yaşayacak.

Android ya da iPhone’da sık sık gördüğümüz genç moduna benzer yenilikle beraber , bir Windows Phone cihazda yalnızca tespit edecek uygulamaların kullanımına müsaade verebileceksiniz.

Sadece sizin belirlediğiniz uygulamaların yer alacağı bir ana ekran oluşturabileceğiniz yenilikle beraber , bilhassa işverenler, çalışanlarına verdikleri telefonlarda, yalnızca belli uygulamaların kullanımına müsaade verebilecek.

Ya da çocukların kullanmamasını dilediğiniz uygulamaların bulunmadığı bir ana ekran oluşturarak, emniyetli bir Windows Phone tecrübesi sağlayabilirsiniz.

Mesajları Birleştirin ve Yönlendirin
lumia-message
Lumia Denim ile yenilenen iletileşme uygulamasında, benzer kişilerden iştirak eden iletiler birleştirilecek, iştirak eden iletileri , çeşitli telefonlara yönlendirebileceksiniz.

Alarm Tecil Müddetini Özelleştirin
Artık Lumia Denim güncellemesiyle beraber , alarm uygulamasındaki tecil müddetini özelleştirebileceksiniz. Bu biçimde alarmı dilediğiniz bir zaman erteleyerek, daha huzurlu uyanabilirsiniz.

Artan Hız ve Güvenlik
Yenilenen Wifi uygulamasıyla VPN, Hotspot ya da alışılagelen kablosuz bağlantılarınızın güvenliği çoğalıyor . Bu biçimde daha emniyetli bir internet tecrübesi elde edilebilir.

Ayrıca Lumia Denim ile beraber , İnternet Explorer Mobil’in hızı çoğalıyor . Lumia Denim’le beraber daha çabuk bir internet tecrübesi sizleri bekliyor.

Gelelim Kamera’ya
Lumia Denim güncellemesinin en mühim yeniliği ise kamerada yapılıyor. İşte kameraya geliyor olacak yenilikler.

Lumia Kamera Uygulaması Yayında
lumia-camera
Yakın süre öncesine civarı Nokia Kamera meydana iştirak eden resmi Nokia Lumia kamera uygulaması, Geçen günlerde “Nokia Camera, Lumia Camera Oldu!” başlıklı haberimizde size aktardığımız benzeri , Lumia Camera ismini aldı.
Yüksek Hızda Çekim
Kamera çekimlerinde meydana iştirak eden bekleme problemi , Lumia Denim güncellemesiyle beraber ortadan kalkıyor.

Güncelleme sonrasında, bir Android ya da iOS cihaz kullanır benzeri çabuk fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Artan Kalite
Lumia Denim güncellemesiyle beraber , kameralar atık daha az noise başka bir deyişle dumanlı görüntüye sahip olacak. Çoğalış çok daha işlek fotoğraflar yakalanabilecek. Bununla Beraber otomatik HDR ve zeki Flaş modlarıyla en güzel fotoğrafları elde edebilirsiniz.

Sesli Fotoğraf Yakalama
Özellikle arka kamerayla selfie çekerken, yanda kamera tuşu olmayan Windows Phone modellerinde, ekrandaki fotoğraf tutuklama butonunu aramak gerekmeyecek. Cihazınızı daha huzurlu bulundurarak sesli namına fotoğraf çekebileceksiniz.

SensorCore teknolojisi ve Cortana’ya ilave eden yepyeni bilhassa , kamera uygulamasını açıp “Hey Cortana” dediğinizde, otomatik namına belirlediğiniz ayarlar ile, Cortana fotoğrafınızı çekecek.
lumia-camera2
Microsoft aracılığıyla 2015 seneye girilmeden yayınlanacak güncelleme, tüm Windows Phone Lumia modellerine geliyor olacak.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu