İnternet

Mars’ a ilk gidecek olan insan kim?

Dünya varolduğundan beri insanoğlunun Mars’ a ilgisi olmuştur. Teknoloji ve bilim ilerledikçe insanoğlunun Mars’ a ayak basması ideali de hergeçen gün yaklaşıyor. İşte Nasa’ nın yani Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin Mars programı dahilinde Mars’ a ilk gidecek olan insan kim sorusuna cevap olarak eğittiği 17 yaşındaki Alyssa Carson, genç yaşına rağmen adından söz ettirmeyi başarıyor.

Alyssa Carson henüz 3 yaşında iken izlediği bir çizgi filmin etkisiyle astronot olmak ve Mars’a ayak basmayı istediğini ailesini söylemiş. Sonrasında da bu hayalinin peşinden koşmuş Alyssa.

Hayali doğrultusunda astronot olmak için zorlu süreçlerden geçen Alyssa, Nasa’ nın simülasyonlarla da iyice kendini geliştirdi.

Aslında NASA, bir kişinin 18 yaşına ulaşmadan bu eğitimlere başvurusunu kabul etmese de Alyssa’da durum biraz farklı olmuş.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 17 yaşındaki Alyssa’yı 2033 yılında gerçekleşecek proje kapsamında, Mars’a ayak basan ilk insan olması için eğitiyor.

Yaşıtları gezerken Alyssa hayalinin peşinden koşuyor!

Mars' a ilk gidecek olan insan kim?
Mars’ a ilk gidecek olan insan kim?

Alyssa, hayalini gerçeğe dönüştürmek ve hayatının işini yapmak için çalışmaktan hiç yorulmadı. Aslında bu, yeni nesilde pek alışık olmadığımız bir durum.

Kadınlar için ilham kaynağı

Mars' a ilk gidecek olan insan kim

17 yaşındaki Alyssa, yaşıtlarına hitap etmek için seminerler ve diğer kamu konuşma etkinliklerine katılıyor. Alyssa, özellikle kadınları, bilim-teknoloji, mühendislik ve matematik konularına dahil olmaları için teşvik ediyor.

Alyssa sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor ve eğitimlerden görüntüler paylaşıyor.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu