Nasıl Yapılır?

Mesajlarınız Geri Gelsin!

Artık internet paketimizin olmadığı zamanlar, cep telefonumuzda SMS’i tercih ediyoruz ve hayatımızda önemli bir etken haline geldi.  İnternet verisi gerektiren uygulamalar ile mesaj atmak yerine, Sms ile atıp, aynı şekilde iletişim kurabiliyoruz. Bazen de heyecanlı bir anda, koşuştururken veya bir iş ile ilgilenirken dalgınlığımıza gelip o mesajı silebiliyoruz. Sildiğimiz bu mesaji geri getirmenin bir yöntemi var mı? Tabi ki var, Android bunu da düşünmüş!

Evet silinen mesajları geri almak için birkaç yöntem var. Bu işlemleri yapınca veriyi kurtaracağımız garantisi yok ancak çoğuna ulaşmak mümkün. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda mesajları kurtarmak için recovery programları kullanılıyor. Bunlardan birisi Android Data Recovery uygulamasıdır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz yeterlidir. Ardından yapacağınız işlemleri sırası ile aşağıda belirtiyoruz;

1 – Programı indirip bilgisayarınıza kurun.

2 – Telefonun USB hata ayıklama modunu aktif ediyoruz.

3 – Cep telefonunu herhangi bir USB kablosu yardımı ile bilgisayara bağlıyoruz.

4 – Bilgisayarda ki uygulamada ‘Scan’ komutu ile telefonda bulunan tüm verileri tarıyoruz.

5 – Tarama işlemi sonu erdiği zaman dosyalar kısmında ‘’SMS’’e tıklıyoruz.

6 – Kaybolmasını istemediğimiz verileri seçerek ‘Recover’ tuşuna basıyoruz.

Telefonunuzda eğer Gelişmiş Ayarlar bölümünü göremiyorsanız, Ayarlar’ dan Telefon Hakkında kısmına gelerek Derleme numarası yazan yere 7 kere basmanız gerekir. Geliştirici seçeneklerin aktif hale geldiğini görebileceksiniz.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu