Teknoloji

Microsoft Edge Artık Chrome Uzantılarını Destekleyecek

Windows 10' un çıkması ile birlikte Microsoft Edge tarayıcısını kullanıcıların beğenisine sundu. Ancak Microsoft yeni tarayıcısının daha geniş çaplı kullanılmasını arzu ediyor. Bundan dolayı Microsoft Edge artık Chrome uzantılarını destekleyecek çalışmayı başlattı.

Microsoft Edge

Windows 10 yayınladığı son test sürümünde Edge için uzantıları kullanıcının beğenisine sunmuştu. Edge uzantısı konusunda çok fazla bir seçenek olmamakla birlikte tarayıcıların farklı olması, aynı uzantının hepsinde çalışmayacağını biliyoruz.

Ancak artık Chrome uzantıları Edge' de çalışabilecek. Ubergizmo'nun haberine göre Microsoft, Chrome uzantılarını Edge'in destekleyebilmesi için bir çalışma başlatmış. Microsoft'un deneyimli program yöneticisi Jacob Rossi, geliştiricilerin Chrome uzantılarını Edge'e taşıyabilmesine imkan sağlayacak bir araç hazırladıklarından bahsetti. Rossi, yaptığı açıklamada;

"Bu konuda kullanıcılardan fazlasıyla soru alıyoruz. Evet, Chrome uzantılarının Edge'de çalışabilmesine yönelik bir çalışma başlattık. Tabi halen bitmiş değil ve dolayısıyla tüm uzantılar desteklenmiyor."

Microsoft tarafından yapılan bu açıklama, hem kullanıcıları hem de geliştiricileri heyecanlandırdı. Geliştiriciler artık sadece Edge için uzantı yapmanın dışında var olan uzantılarını daha fazla yayma imkânına sahip olacaklar.

Bu arada Windows 10'un bir sonraki güncellemesinin ne zaman olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminler bu güncellemenin Haziran'da yayınlanabileceği yönünde. Bu durumda Windows 10 kullanıcıları tarayıcılarında chrome uzantılarını görebilmek için bir müddet daha bekleyecekler.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!

 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu