Diğer

Microsoft Kendine Özel USB Type-C Girişi Patenti Aldı

Son iddialar Microsoft’un özel bir USB Type-C girişi patenti aldığı yönünde. Peki, Microsoft yaptığı bu son hamleyle birlikte ne hedefliyor. Özel patentli Microsoft Type-C özelliği hayatımıza giriş yaptıktan sonra neler değişmeye başlayacak? İşte detaylar…

Ortaya çıkan son bilgiler Microsoft2un sonunda kendine has özel bir USB Type-C girişi patenti aldığı yönünde. Konu tam anlamıyla netlik kazanmamış olsa da bu özelliğin bizlere neler getireceği konusunda birkaç bilgi bulunmakta. Firma özellikle Surface olarak adlandırılan dizüstü cihazlara has projelerinde patentini almış olduğu bu USB Type-C özelliğini kullanmayı hedefliyor. Bu özelliğin devreye girmesiyle birlikte USB kablolar bilgisayara daha kolay bir şekilde bağlanabilecek.

Manyetik Olarak Aktifleştirilmiş Mandal Mekanizmasının Özellikleri Neler?

Bu mekanizmanın en önemli özelliği kabloyu bilgisayara yaklaştırdığınız anda bilgisayara otomatik olarak takılmasını sağlıyor. Yani ekstra bir çaba göstermeden kabloyu uzatıyor ve bilgisayara kendiliğinden takılmasını izliyorsunuz. Kabloların uç kısımlarına yerleştirilecek olan güçlü mıknatıslar sayesinde kablo yuvasına kolay bir şekilde oturabilecek ve kullanıcı müdahalesi olmadan yerinden çıkma sorunu da yaşanmayacak. Şimdilik bu kablonun kullanılacağı ürünler hakkında detaylı bir bilgi yok.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu