Uygulama

Microsoft’un Haber Uygulaması iOS ve Android Platformları İçin Sunuldu

Microsoft yaptığı son hamleyle birlikte haber sektöründe de kalıcı bir yer almaya hazırlandığını göstermiş oldu. Microsoft yaptığı bu hamleyle birlikte yalan haber akışını engellemeyi hedefliyor. Microsoft haber uygulaması özelliklerini sizler için hazırladık.

Microsoft, kullanıcılarına uzun zamandır MSN haber servisi hizmetini sunmaktaydı. Ancak son zamanlarda bu hizmeti yeterli bulmayan Microsoft, Android ve iOS platformlarına yönelik geliştirdiği yeni haber uygulamasını kullanıma sundu. Uygulamanın Türkiye marketlerindeki isminin Microsoft Haber olduğu açıklandı.

Microsoft Haber indirdikten sonra yalnızca güvenilir haber kaynaklarıyla karşılaşacağınız söyleniyor. Yani bu hizmetin ana amacı gerçek dışı ve taraflı haber kaynaklarını engelleyerek kullanıcılarına daha şeffaf ve tarafsız bir haber hizmeti sunmak.

Microsoft’un Haber Uygulaması
Microsoft’un Haber Uygulaması

Microsoft haber uygulamasını destekleyen hizmetler yalnızca yukarıda adını verdiğimiz iki mobil işletim sisteminden ibaret değil. Aynı zamanda Microsoft’un diğer ürünleri olan; Skype, W10, Outlook, Xbox ve Edge hizmetleri tarafından da destekleniyor. Anlaşılacağı üzere neredeyse Microsoft’un sunduğu tüm hizmetlerde bu uygulama ile karşılaşacağız.

Uygulamanın arka planında 1000’i aşkın lisanslı haber yayıncısı ve 3000’den fazla içerik editörü var. MSN haberin sadece 800 editörü bulunmaktaydı. Microsoft bu uygulamayı hazırlarken yalnızca yayıncı lisanslarına ve içerik editörlerine dikkat etmemiş.

Microsoft Haber Uygulaması İndir – Android

Aynı zamanda yapay zeka sistemine önem veren Microsoft, kullanıcılarına gelişmiş bir yapay zeka sunuyor. Günlük olmak üzere on binlerce içeriği tarayan ve kurallara göre analiz eden bu sistem, kullanıcılara en kaliteli haber içeriğini sunmak için faaliyet sürdürüyor.

Microsoft Haber Uygulamasının Google Play Açıklaması ise;

Microsoft Haber, dünyanın en iyi gazetecilerinden gelen son dakika haberleri ile güvenilir ve ayrıntılı raporları sunar.

– Editörlerimiz en güvenilir, önemli, ilginç ve popüler haberleri sizin için düzenler
– Sizin için en önemli olan konuları kendiniz seçersiniz.
– Microsoft Haber, 7 gün 24 saat son dakika haberi bildirimleri göndererek hızlı ve doğru bir şekilde dünyadaki gelişmeleri takip etmenizi sağlar
– Tercihlerinizi uygulama ve İnternet üzerinde eşitleyin.

Microsoft Haber, dünya çapında onlarca ülkede yüzlerce yayımcıyla çalışmaktadır. 20’den fazla ülkeden 3.000’den fazla popüler markanın içeriğine sahip sürümler arasından seçiminizi yapın.

Microsoft Haber, bir hikâyeden diğerine ve bir bölümden başka bir bölüme kendiliğinizden geçmenizi sağlayarak bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırır. Anlaşılır tasarımımız, geceleyin okumak için koyu bir mod gibi faydalı özelliklerle makaleleri dikkatiniz dağılmadan okumanızı sağlar. Son dakika haberlerine kolayca erişebilmek için arabirim ögemizi giriş sayfanıza ekleyin. Uygulamayı ücretsiz indirebilir ve görüntüleyebileceğiniz makale ve videolarda herhangi bir sınırlama olmadan kullanabilirsiniz.

Kullanıcılarımıza göre en iyi özelliklerimizden bazıları şunlardır:
– “”Bütün haberleri tek bir yerden okuyabilirsiniz, bunu bu kadar kolay ve kullanışlı hâle getirdiği için Microsoft’a teşekkür ediyorum.””
– “”Anlamlı haberler. Çok düzenli. Kullanımı kolay.””
– “”Güvenilir kaynak seçimi mükemmel.””
– “”Bilgisayar, cep telefonu ve tablet arasında eşitlenebilen muhteşem bir uygulama.””
– “”Söz konusu haber konuları ve içerikleri olduğunda piyasadaki en iyi haber uygulaması.””
– “”İstediğiniz kaynaklardan makaleleri toplayan mükemmel bir çok yönlü haber uygulaması.””
– “”Kullandığım tek haber uygulaması.””

Microsoft Haber ile birlikte çalışan popüler haber sağlayıcılarından bazıları şunlardır:

Haber, siyaset ve fikir belirtme: The Washington Post, USA TODAY, CBS News, CNN, The New York Times, FOX News, NBC News, The Daily Beast, The Huffington Post, BBC News, The Federalist, The Week

Eğlence, magazin ve dedikodu: People, Wonderwall, INSIDER, ETtonline, PopSugar, Entertainment Weekly, TheWrap, Variety, Inside Edition, The Hollywood Reporter

Yaşam tarzı: Readers Digest, TODAY, The Daily Meal, GeoBeats, Eat This Not That!, Delish, Good Housekeeping, PureWow, Cheapism, Hello Giggles

Para ve yatırım: Business Insider, CNBC, Bloomberg, 24/7 Wall St., International Business Times, The Wall Street Journal, Money, Lovemoney, The Motley Fool, Forbes

Spor: Larry Brown Sports, For The Win, Sporting News, Sportsnaut, USA TODAY SPORTS, Sports Illustrated, theScore, 12up, The Big Lead, SB Nation, Yardbarker, The Drive

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu