SamsungTeknoloji

Müşteri Memnuniyetinde Samsung Zirvede

Müşteri memnuniyeti konusunda Apple geçtiğimiz yıllarda her zaman zirvedeki yerini korumayı başarmıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde bu konuda yakaladığı başarıyı kaybetti ve müşteri memnuniyeti kazanma konusunda liderliği en büyük rakibi olan Samsung firmasına kaptırdı.
Firmaların müşteri memnuniyeti konusunda kazandığı başarıyı merak eden TheAcsi.org yaptığı incelemenin ardından kısa süre önce yayınladığı müşteri memnuniyeti kazanma listesinde geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında %6 artış sağlayan Samsung, akıllı telefon üreticileri grubunda zirvede kaldı. Apple firması da geçtiğimiz yıla göre % 2.5 oranında bir gerileme yaşadı ve bunun sonucu olarak müşteri memnuniyeti listesinde 2. sıraya düştü. Bu durumu yüzdelik oranlarla açıklamak istediğimizde Samsung’un %81, Apple’ın %79 oranında başarı yakaladığını söyleyebiliyoruz.

Müşteri Memnuniyetinde Samsung Apple’ı Geride Bıraktı
Müşteri Memnuniyetinde Samsung Apple’ı Geride Bıraktı
Listede yer verilen isimler yalnızca akıllı telefon dünyasının liderleri olan Samsung ve Apple firması değil. Müşteri memnuniyeti listesinde Samsung liderliğini sürdürürken ikinci olan Apple’dan sonra %77 başarı oranını Nokia ve Motorola firması aralarında üçüncülüğü paylaşıyor.
Bu listede daha da aşağıya inildikçe %75 HTC, %74 BlackBerry ve %71’le LG yer alıyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu