Samsung

MWC 2015; Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Tanıtıldı

Merakla beklenen Samsung Galaxy S6 nihayet tanıtıldı. Galaxy S6 ile beraber Galaxy S6 Edge' yi de tanıtan Samsung, üst seviye ürünü ile sezona damga vuracağa benziyor.

Samsung'un CEO'su Shin'in, en iyi kamera ve işlemciye sahip Samsung modelleri diye tanıttığı iki cihaz, "İşte gerçek Galaxy S6" espirisi ile tanıtıldı. Aynı zamanda bu iki cihaz, Samsung'un şuana kadar ürettiği en güçlü telefonları olarak lanse edildi.

MWC 2015; Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Tanıtıldı

Merakla beklenen cihazların özelliklerine baktığımızda, Galaxy S6 için 5.1 inçlik bir ekrana sahip olduğunu ve 2K çözünürlüğünün olduğunu söyleyelim. Ayrıca Super AMOLED ekranda cihazla birlikte gelen bir diğer özellik. Gorilla Glass 4 teknolojisi ile korunan iki cihaz, 577 ppi yoğunluğuna sahip.

MWC 2015; Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Tanıtıldı

Samsung Galaxy S6' nın şarj dolum süresi ve kullanımı ile de son derece iddialı olduğunu belirtiyor. Zira yapılan açıklama, "10 dakika şarjla 4 saat kullanım" olacağı yönündeydi. Tabi kullanımda birçok uygulamanın açık olmaması gerektiğini tahmin ediyoruz.

MWC 2015; Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Tanıtıldı

Bataryası tam dolu haldeyken, 11 saat mobil, 49 saat müzik dinleme, 13 saat video ve 12 saat Wi-Fi vaat ediliyor. Ki bu veriler net ise, son derece güzel veriler diyebiliriz.

Cihazların arayüzlerine baktığımızda ise, gerçekten çok hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Saniyesinde açılacak kadar hızlı bir arayüz tasarlandığını görmek mümkün.

Cihazları kamera performansı açısından incelediğimizde ise, yine Samsung mükemmelliği ön plana çıkıyor. 16 MP arka, 5 MP F1.9 diyafram aralığında ön kamera ile göz dolduruyor. Kamerasının İphone 6 Plus ile kıyaslandığında, Galaxy S6' nın son derece başarılı olduğu ortaya çıkıyor.

MWC 2015; Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Tanıtıldı

14nm ve FinFET teknolojili ve 64 bit destekli aynı zamanda 8 çekirdekli Exynos 7420 işlemci kullanılan cihazlarda, dört işlemci 2.1 GHz Cortex A-57 kullanırken, diğer 4 işlemci ise daha az güce gereksinim duyan 1.5 gHz A53 kullanılıyor.

Bellek durumunu incelediğimizde ise, 2 cihazında bizi 3 GB RAM ile karşıladığını görmekteyiz. Samsung Knox güvenlik teknolojisi ile, bu akıllı cihazları kullananların en güvenli cihazları kullandığını da söylemek mümkün.

10 Nisan itibariyle 20 ülkede satışa çıkacak olan Samsung' un yeni amiralleri, siyah, yeşil, mavi, altın ve gümüş renk seçenekleriyle kullanıcıyla buluşacaklar.

MWC 2015 Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge tanıtım videosu;

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu