Teknoloji

MWC 2016: General Mobile’ dan Yeni Android One

Ülkemiz adına sevindiri bir haber ile karşınızdayız. Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, MWC 2016 etkinliği kapsamında yeni Android One (GM 5 Plus) telefonunu tanıtacağını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 2015 yılı içerisinde teknoloji devi Google ile işbirliğne giden General Mobile, 4G cihazını satışa sunmuş ve fiyat / performans özelliklerine göre ülkemizde en çok satın alınan akıllı telefonlar listesine girmeyi başarmıştı. Firmanın ürettiği akıllı telefonlar ülkemizde oldukça tutulmuş, fiyat bandında ürettiği politikalar ile birlikte kullanıcıları sevindirmişti.

General Mobile yeni Android One platformunu kullanan cihazını 22 Şubat tarihinde İspanya' nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan MWC 2016 etkinliğinde tanıtacağını sosyal medya hesapları üzerinden açıkladı. Şu anda tasarımı hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığımız telefon, firmanın geçtiğimiz yıllardaki başarısını düşündüğümüzde kullanıcıların beğeneceği tarzda bir telefon ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

MWC 2016: General Mobile' dan Yeni Android One

Firmanın yeni Android One ile paylaştığı bilgilere göre yeni GM 5 Plus ekran 5.5-inç boyutunda Full HD ekran ve 13MP çözünürlüğünde oto-fokus özelliğine sahip flaşlı ön kamera bulunuyor. Cihaz aynı zamanda Cat 7 sınıfı bir LTE modemle geliyor. Akıllı telefon bu modem sayesinde 300Mbps indirme hızına ve 100Mbps yükleme hızına ulaşabiliyor bu hız 4.5G teknolojisinden neredeyse tam anlamıyla faydalanmanızı sağlıyor.

Android One platformu nedir?

Android One en güncel Android sürümünü ve saf Android deneyimini orta segment teknik özelliklere sahip akıllı telefonlarda en uygun fiyatla tüketicilere sunmayı hedefleyen Google projesidir. 2014 yılında duyurulan Android One projesi 2015 yılında GM 4G ile ülkemizde de başlamış ve oldukça iyi dönüşler alınmıştı.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu