Teknoloji

MWC 2016: Zopo Speed 8 İlk 10 Çekirdekli Akıllı Telefon

Zopo firması büyük bir sürpriz yaparak Zopo Speed 8 modelini MWC 2016 etkinliğinde tüm dünyaya tanıttı. Zopo Speed 8 10 çekirdekli işlemciye sahip, işlemci MediaTek tarafından üretilmiş!

MediaTek firmasının, dünyanın ilk 10 çekirdekli işlemcisi olan Helio X20 modelini bir süre önce duyurmuş ve bu tarihten itibaren birçok akıllı telefon firmasının artık bu işlemciyi yeni telefonlarında kullanabileceği iddia edilmişti. Fakat haberlerimizi takip ettiyseniz MWC 2016 kapsamında tanıtılan bir çok telefon başka başka işlemcileri kullandığını zaten biliyor olmalısınız.

Zopo Speed 8: Dünyanın ilk 10 çekirdekli telefonu

Helix X20 adlı MediaTek' in ürettiği dünyanın ilk 10 çekirdekli işlemcisini kullanan ilk telefon üreticisi ise Çin menşeili fazla tanınmayan akıllı telefon üreticisi Zopo firması oldu.

MWC 2016 etkinliğinde bir ilk gerçekleştiren Zopo, dünyanın ilk 10 çekirdekli işlemcisini kullanan akıllı telefonu Zopo Speed 8' i duyurdu. Zopo dünyada pek fazla tanınan bir firma değil. Ürettiği akıllı telefonları genelde Çin dışında satışa sunmuyor.Fakat dünyanın ilk 10 çekirdekli akıllı telefonunu çıkarmak şirketin adının duyulmasını ve merak edilmesini sağladı.

Zopo Speed 8: Dünyanın ilk 10 çekirdekli telefonu

Zopo Speed 8 Teknik Özellikleri;

İşlemci: 10 çekirdekli Helio X20
Grafik: Mali-T880 MP4 grafik işlemcisi
Bellek: GB RAM
Ekran: 5.5 inç
Depolama: 32GB / microSD hafıza kartı ile yükseltilebilir.
Kamera: Arka 21MP, ön 8MP kamera
İşletim sistemi: Android 6.0 Marshmallow

Zopo Speed 8 akıllı telefonu Zopo's online shop üzerinden Nisan ayı içerisinde satışa çıkarılacak.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu