İnternet

Netflix Üyelik Fiyatları Değişti mi?

Netflix, internet bağlantısı olan cihazlardan ödüllü dizi, film, anime, belgesel ve daha fazlasına ulaşmak için bir yayın hizmeti. Netflix üyelik fiyatları değişti mi? Netflix’te Nisan 2014’ten Ocak 2019’a kadar üyelik paketleri dört kez güncellendi. Netflix fiyat belirlerken üyelik paketleri çeşitli kategoriler ve imkânlarla sunuluyor. Dolayısıyla şu anki paket fiyatlarında herhangi bir değişiklik olup olmadığı merak ediliyor. Peki, son güncelleme sonrası Netflix üyelik fiyatları değişti mi?

Netflix Üyelik Ücreti 2019

Netflix üyelik ücreti 2019’da 2020’ye göre biraz daha düşüktü. Yine üç farklı paket seçeneğiyle fiyatlandırma yapan Netflix’te 2019 ücretleri şu şekildeydi:

  • Netflix Temel Paket: 15,99₺
  • Netflix Standart Paket: 27,99₺
  • Netflix Özel Paket: 39,99₺

Netflix Üyelik Ücreti 2020

15 Ocak 2019’da Netflix tarafından açıklanan karara göre üyelik fiyatları yeniden arttı. Alınan karara göre Netflix üyelik ücreti 2020 yılında paket içerikleri ile birlikte şu şekilde güncellendi:

  • Netflix Temel Paket: 17,99₺ fiyatıyla en ucuz Netflix planı olan bu pakette videoların çözünürlüğü 480p olmakta. Aynı anda kullanılabilen ekran sayısı ise 1. Yani herhangi bir içeriğe aynı anda sadece 1 cihaz üzerinden ulaşılabiliyor. Sınırsız film ve televizyon programları da sunan bu pakette üyelik istenildiği zaman iptal edilebiliyor.
  • Netflix Standart Paket: Güncellenen fiyatıyla 29,99₺’den satışa sunulan bu pakette video çözünürlüğü Temel Paket’e göre daha iyi. 1080p’lik bir video kalitesi imkânı sunuluyor. Bu pakette ise aynı anda kullanılabilen cihaz sayısı 2. Sınırsız film ve televizyon programları ve istenildiği anda üyelik iptali diğer iki pakette olduğu gibi bunda da mevcut.
  • Netflix Özel Paket: 41,99’luk fiyatıyla en kapsamlı paket. Video kalitesi 4K+HDR seçeneğiyle göze çarpıyor. Aynı anda 4 ekranda birden kullanılabiliyor.

Netflix’e nasıl üye olunur?

Netflix’in resmi internet sitesine giderek öncelikle mail adresinizi girmelisiniz. Daha sonra karşınıza sizden bir şifre oluşturmanızın istendiği ekran gelecek. Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra ise Netflix’in sunduğu üç paketten size en uygun olanını seçmeniz gerekecek.

Sonrasında ise ödeme yönteminizi de belirleyerek Netflix’te muhteşem yapımlara ulaşabilmeniz mümkün. Paketiniz aylık olarak yenilenecektir. Üyeliğiniz de istediğiniz zaman iptal edilebilir.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu