Nokia

Nokia’ dan Müthiş Hamle!

Uzun bir zamandır sesi soluğu çıkmayan, bir dönemin teknoloji devi ve ürettiği telefonları halen konuşulan Nokia, müthiş bir hamle yaparak akıllı cihaz pazarına tekrar dönüş sinyalleri verdi. Firma bugün yaptığı açıklama ile sağlık odaklı akıllı cihazlar üreten ve bu pazarda hatırı sayılır bir yer edinen Withings şirketini 191 milyon dolar (540 milyon TL) karşılığında bünyesine kattığını resmen duyurdu. Nokia yaptığı bu hamle ile pek de başarılı olmadığı akıllı cihaz pazarına tekrar dönüş yaptı diyebiliriz.

Nokia CEO’su Rajeev Suri yaptığı açıklamada, son zamanlarda gelişen ve büyüyen akıllı cihaz pazarında Nokia markasının güvenirliliğini pekiştirmek istediklerini söyledi. Son yıllarda firmanın en büyük satın hamlesi olarak değerlendirilen Withings hamlesi bakalım Nokia’ ya neler kazandıracak.

Rajeev Suri yaptığı bu açıklama ile şirketin kısa süre içinde akıllı cihazlar sektörüne hızlı bir adım atacağı belirtiliyor.

Daha önceki yıllarda yaptığı yanlışlardan ciddi dersler çıkarmış görünen Nokia, mobil cihaz üretim birimini 2013’ te Microsoft’ a 5,44 milyar euroya satarak zararı kısmen de eritmeyi başarmıştı.

Microsoft ise 2014 yılının ikinci yarısından sonra Nokia ismini ve logosunu Lumia serisinden başlayarak akıllı telefonları üzerinden kaldırmıştı.

Withings;

Withings
Withings

Fransa merkezli Withings son yıllarda piyasaya çıkardığı akıllı saatler ve akıllı bilekliklerle hatırı sayılır bir pazar payının sahibi olmuştu.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu