Teknoloji

Performans Testlerinde Ortaya Çıktı; Adreno 430 GPU

Bir tarafta Samsung bir tarafta LG, iki farklı görüşün ortaya çıkmasına neden olan Snapdragon 810 işlemcisinin grafik işlemcisi durumda olan Adreno 430 GPU hakkında bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Daha önceki Snapdragon 810 haberlerimizde paylaştığımız gibi Samsung firması aşırı ısınma problemi olduğunu iddia etse de LG bu konudaki yorumunda ısınma problemi olmadığı yönündeydi. Üstünde bu kadar tartışma olmasına rağmen bir o kadar da beklenilen bu işlemcinin, grafik işlemcisi Adreno 430 hakkında bakalım ne gibi polemikler ortaya çıkacak.

3D performans testlerinde ortaya çıkan Adreno 430 grafik işlemcisi rakiplerini geride bırakarak ilk sırada yer aldı. Ardından HTC firmasının amiral gemsi One M8' de kullanılan Adreno 430 gelirken 3ncü sırada ise ARM Mali-T760'ye sahip ve Adreno 420 kullanan Galaxy Note 4 geldi.

Akıllı telefon seçimlerinde önemli yer tutan oyun performansı konusunda Adreno 430 GPU' nun bu performansı yakın zamanda akıllı telefonların oyun konsol grafiklerine yaklaşacağını gözler önüne seriyor.

NVIDIA Tegra serisnin bu grafik performans savaşında, bilgisayarda olduğu gibi rekabetçi olabilecek mi?

Test sonuçlarını aşağıdaki resimden detaylı inceleyebilirsini;

Adreno 430 GPU Performans Testlerinde Göründü!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu