Samsung

Samsung CES 2015 fuarında Tizen’li TV’sini duyurdu

Günlerdir merakla beklenen hatta CES 2015 fuarına damga vuracağı iddia edilen Samsung etkinliği, beklenildiği gibi Galaxy S6 akıllı telefon tanıtımı ile değil Tizen işletim sistemli Akıllı Televizyonu tanıtımı ile değişik bir başlangıç yaptı.

Bu Akıllı Televizyon odaklı tanıtım hakkında bilgilere gelecek olursak;

Samsung’ un kendi geliştirdiği işletim sistemine (Tizen) sahip olacak olan bu smart televizyonlar farklı boyutlarda satışa çıkarılacak.
Modellere baktığımızda JS9500, JS9000 ve JS8500 şeklinde numaralandığını görüyoruz. 48 inç / 88 inç boyut aralıklarında olacak olan Tizen işletim sistemli akıllı TV‘ ler Samsung’ un kendine ait işletim sistemli ilk cihazları olarak öne çıkıyor. Uygulama konusunda daha fazla seçenek sunacağı söylenen bu yeni akıllı televizyonların Tizen sayesinde daha fazla işlevsel olacağı hakkında bilgiler verilirken, firma Tizen’ li çihazlarının tanıtımını yapmaya devam edeceğini belirtti.

CES 2015; Samsung Tizen Smart TV
CES 2015; Samsung Tizen Smart TV ile başladı…
CES 2015 Fuarı Haberlerimiz

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu