Samsung

Samsung, Cheetah Kod Adlı İşlemcisiyle Geliyor

Samsung, bu yıl amiral gemisi özelliği taşıyan akıllı telefonlarıyla akıllarda iz bırakmasa da bizi yeniliklerle karşılamaya devam edecek. İddialara göre Samsung, Cheetah kod adlı işlemcisiyle geliyor.

Güney Koreli teknoloji devi, 2018’in başında pazara çıkardığı Galaxy S9 serisiyle kullanıcılarını yeterince etkileyemedi ve Galaxy S9 ile Galaxy S9+ firmaya piyasadaki en kötü sonuçları aldıran cihazlar haline geldi. Bu sonuçların ardından Samsung, Galaxy S10 ile kullanıcılarını tekrar etkilemeye çalışacak.

Gelecek yıl piyasaya daha güçlü bir şekilde girmek isteyen Samsung, 3 farklı Galaxy S10 modeli ile pazardaki yerini alacak. Henüz tanıtılmayan cihazlarla ilgili sızdırdığı bilgilerle tanınan IceUniverse, çıkacak yeni Exynos M4 işlemcisinin Cheetah kod adıyla geleceğini iddia etti. Bu iddia küçük bir detay gibi görünse de Samsung’un ne kadar iddialı olduğunun çıkarımı yapılabilir.

Galaxy S10 serisi için geliştirilen işlemcinin EUV tabanlı ve çift çekirdekli bir çip olduğu iddia ediliyor. Eğer ortaya atılan bilgiler doğruysa ilk kez EUV tabanlı çipe sahip olan bir akıllı telefonla tanışacağız.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu