Samsung

Samsung Dex Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Samsung’ un amiral gemilerini tanıttığı etkinlikte duyurulan Samsung DeX Türkiye fiyatı belli oldu. Yeni amiral gemilerini adeta bir bilgisayara dönüştüren Dex platformu ile ilgili detaylar da gelmeye başladı. Sadece yeni Samsung telefonlarında kullanılabilen Dex,  multimedya desteği olan bir şarj istasyonunu andırıyor.

Galaxy S8 yanında çeşitli aksesuarlar ile de görücüye çıktı ve en dikkat çeken aksesuarı şüphesiz Samsung DeX. Samsung DeX’in ne olduğunu, ne işe yaradığını kısaca açıklamak gerekirse; DeX, Galaxy S8’inizi masaüstü bilgisayara dönüştürmekte.

Kolay kullanımı ile dikkatleri üzerinde toplayan Dex, Galaxy S8’leri bilgisayara dönüştürebilmeyi mümkün kılan adaptör vazifesi görüyor. HDMI çıkışı, Ethernet Portu ve 2 adet bir USB girişi bulunan Dex platformu ile bilgisayarınızı yanınızda taşımanıza ihtiyaç olmadan masaüstü tecrübesini akıllı telefonda yaşamanıza olanak tanıyor.

Samsung Galaxy S8 ile Galaxy S8 Plus sahip olduğu Dex platformunun Türkiye fiyatıa çıklandı. Samsung’un kullanıcılara sunduğu ve Samsung Galaxy 8’in destekleyicisi olan Samsung Dex’in Türkiye fiyatı açıklandı. Samsung Dex platformu, multimedya desteği olan bir şarj istasyonunu andıran ve esasen Galaxy S8’leri bilgisayara dönüştürebilmeyi mümkün kılan adaptör vazifesi görüyor. HDMI çıkışı, Ethernet Portu ve 2 adet bir USB girişi bulunan Dex platformu ile bilgisayarınızı yanınızda taşımanıza ihtiyaç olmadan masaüstü tecrübesini akıllı telefonda yaşamanıza olanak tanır.

Samsung Dex Türkiye fiyatı Galaxy S8 Dex platformu hemen hemen Windowsa benzer bir masaüstü kullanmayı kullanıcılarına sağlamayı vaat ediyor. Adobe ve Microsoft ile yapılan anlaşmalar sonucunda Galaxy S8’de Power Point, Word, Excel ve PS Lightroom gibi yazılımlar kullanılması mümkün olabilecektir.

Bütün bu özelliklere ilave olarak yeni Samsung Dex platformu ile birlikte Galaxy S8 VMware gibi sanallaştırma sağlayan teknolojilerinin kullanılması da sağlanabilecek. Dex cihazda mevcut olan parmak izi okuyucusu ve iris tarayıcısı benzeri güvenlik önerilerinden de faydalanmayı olanak sağlıyor. Samsung Dex platformunun fiyatı en çok merak edilen konular arasında.

21 Nisan’ dan itibaren satışa sunulacak Samsung Dex’in fiyatı 599 TL.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu