Samsung

Samsung Galaxy Note 8 İçin Android Oreo 8.0 Güncellemesi Gelecek

Android Oreo 8.0 güncellemesinin ardından Note 8 üzerinde ekstra uygulama kullanımları kısıtlanarak performans iyileştirmelerine ve tasarruflu pil kullanımına gidilecek. Mobil uygulamalar pili tasarruflu kullanırken performans düzeyinde önemli bir artış görülecek.

Note 8’e gelen Android Oreo 8.0 güncellemesiyle birlikte mobil uygulama güvenliği de bir üst seviyeye taşınmış olacak. Kötü amaçlı uygulamaların işlevselliğini eskiye oranla önemli ölçüde kısıtlamayı başaran 8.0 sürümünde Google Play Protect uygulamayı tarayacak ve kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasını sağlayacak.

Galaxy Note 8 Güncelleme
Samsung Galaxy Note 8 Güncelleme – Android Oreo 8.0

Android Oreo 8.0’la birlikte gelenler yalnızca pil, güvenlik ve performans iyileştirmeleri değil. Görüntü içinde görüntü (eş zamanlı iki uygulama kullanabilme), uygulama rozeti (widget’a seri ulaşmak) ve 60’ın üzerinde yeni emoji gibi tasarımsal özelliklerle de ön plana çıkıyor.

Android Oreo Tanıtım Videosu

https://youtu.be/8SSvDDUylng

Android Oreo 8.0 mobil işletim sistemi sürümü Note 8 dışında 2017 yılında üretilen diğer Samsung telefonlara da gelecek.

[affiliate_news2 id=”9122″]

Ancak güncelleme şimdilik yalnızca Snapdragon işlemcili Note 8 modelini kapsadığından Türkiye’deki Exynos işlemci modeline sahip telefonlara Oreo 8.0 güncellemesinin ulaşması biraz daha zaman alacak gibi görünüyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu