AndroidSamsung

Samsung Galaxy S5 ve Android 5.0 Lollipop

Samsung son birkaç haftadır, Motorola, HTC ve LG ile beraber Google’ ın en yeni Android sürümü için kaynak kodları alarak kendi telefonlarına güncelleme vermeyi hedefliyor. Güney Koreli Samsung zaten hamle yapmıştı, ama ne zaman güncelleme yapacağı belli değildi. Sasmung S5 için Aralık ayında güncelleme yapmayı hedefliyor.

Samsung söyleyerek geliştirme zaten devam eden yeni sürümü ve onun premier cihazları için Samsung Galaxy S5 ki şirketin amiral gemisi, Aralık ayı başında gerçekçi bir güncelleştirmeyle karşınıza çıkacak. Şimdi, Google ve Samsung arasında gerginlik TouchWiz arayüzü için için Android yapısıyla oynayarak bu güzel güncellemeyi bozup bozmayacağı. Anroid 5.0 Lollipop deneyiminin TouchWiz versiyonu acaba nasıl olacak, akıcılığı ve sadeliği bozacak mı? Samsung geçtiğimiz dönemlerdeki TouchWiz hatasını tekrarlayacak mı?

İşte tüm bunların cevaplarını gelen bilgilere göre Aralık ayı içerisinde alacağız. Samsung ve Google bu konuda fikir teatisinde bulunmaya devam etmekte fakat bir yandan da bu yeni Android versiyonunun piyasada bulunan amiral telefonlara tüm özellikleriyle gelmesi konusunda oldukça ketum bir tavır sergiliyor. Tüm telefon üreticileri bu yeni versiyonu en ince ayrıntısıyla incelemeli ve kendi arayüzlerine aktarmalı. Böylece son kullanıcı olan bizler bu müthiş deneyimi fazlasıyla yaşayalım.

Samsung Galaxy S5 için Android lollipop güncellemsi nasıl olacak aşağıdaki videoya bakarak bir takım fikirler edinebilirsiniz…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu