AndroidMobilSamsung

Samsung Galaxy S6 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Dünyaca ünlü akıllı telefon üreticisi Samsung’un uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve 2015’in ikinci çeyreğinde tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6 ile ilgili ilk detaylar gelmeye başladı.

galaxy-s6

Samsung mobil cihaz ailesinin en nihai amiral gemisi Galaxy S5 bilindiği benzeri üstün bir satış başarısına imzasını atmıştı. LG G3 ile bu güçlü akıllı telefon pazarında yarışa giren cihaz Samsung’un yüzünü güldürmüş olsa da, firma kısa zaman öncesinde yaptığı bildiride, gelirlerinde düşüş yaşamakta olduklarını da ifade etmişti.

Güney Koreli marka bir taraftan yepyeni satış taktikleri geliştirirken, bir taraftan da gelecek sene içerisinde çıkarmayı hedeflediği güçlü amiral gemisi Galaxy S6 üstünde çalışıyor.

Kısa süre öncesinde sızan verilere yönelik, Samsung yepyeni amiral gemisi Galaxy S6’nın iki ayrı sürümünü piyasaya sunacak. Aynı Galaxy S4, Note 3 ve Note 4 modellerinde kullandığı stratejiyi sürdürmek istiyor.

Buna yönelik S6 modellerinden biri 64-bit savunan Snapdragon 810 ve bir ötekisi ise Samsung’un bizzat imalatı meydana gelen ve 64 bit desteğine sahip Exynos 7420 isimli sekiz çekirdekli işlemci yonga setini içerecek.

Bu arada ürünün ekranının 1440 x 2560 megapiksel çözünürlüklü Quad HD panel olacağı ön görülüyor. Galaxy S6 kamera özelliğinin 16 ya da 21 megapiksel Sony Exmor RS IMX240 sensörü ile geleceği belirtilirken, ön kamerası için beklenen 5 megapiksel.

Ayrıca Galaxy S6 32 GB, 64 GB ve 128 GB’lık çeşitli depolama seçeneklerine sahip olacağı öngörülüyor.

Son bir ayrıntı ise yepyeni LTE modem arayüzünün Samsung imalatı meydana gelen Exynos Modem 333 olacağı ve ürünün şu an amaçlı Project Zero olarak adlandırıldığı halinde .

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu