Samsung

Samsung Galaxy S6 İçin Gün Sayımı Başladı

2015 yılına girilmesi ile teknoloji severlerin gözleri yeni bir cihazını piyasaya sürecek olan Samsung firmasındadır. Birbirinden farklı tanıtım videoları yayınlanan ve telefon almak isteyenlerin yeni gözdesi olabilecek bir ürün olan Galaxy S6 piyasaya çıkışı için gün saymaktadır. Çıkardığı telefonlara belirli kod isimleri veren Samsung firmasının Galaxy S6’ya vermiş olduğu isim diğer telefonlardan biraz farklıdır.

Galaxy S4, Galaxy S5 için Project J ve Project K isimleri kullanılmıştı. Galaxy S6 için ise Project Zero kod adı kullanılmıştır. Harf sıralaması takip etmeden farklı bir ismin verilmesi bu telefonun diğer serilerden tamamen farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Galaxy S6’nın kod adından sonra yavaşça teknik özellikleri de belli olmaya başlamıştır. Sammobile sitesinde paylaşılan haberlere göre bu telefonda çözünürlük anlamında oldukça farklılık yaratabilecek QHD ekran özelliği bulunmaktadır. Bu ekranın çözünürlüğü 2560*1440 pikseldir. Arka kamera çözünürlüğü hakkında kesin bir piksel açıklaması bulunmaması ile birlikte, teknoloji takipçileri 16 ile 20 megapiksel arasında olabileceğini belirtmektedirler. Özçekim tutkunlarının en çok tercih ettikleri ön kamera ise bu telefonda 5 megapiksele sahiptir.

Samsung’un incelemelerini ve tanıtımlarını yapan @SamsungMobile Twitter hesabı aracılığıyla yeni bir video yayınlandı.

 

 

Telefonda veri depolama işlemlerini sıkıntısız bir şekilde yapmak isteyenleri de 3 GB’lık bir RAM beklemektedir. Samsung Galaxy S6 ‘nın birbirinden farklı model numaraları bulunmaktadır. Bunlarda Samsung firması tarafından alıcılara duyurulacaktır ve kişiler bütçelerine,ihtiyaçlarına uygun olan modeli tercih edeceklerdir. Telefon özelliklerini sıkça takip edip, bu alanda ilgisi olan kişiler bu telefonun donanımsal ve yazılımsal özelliğin gerçekten kaliteli olduğunu anlayacaklardır.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu